НОВИНИ

03.09.2009 | Брати Качинські критично оцінили візит Володимира Путіна до Польщі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Польщі Лех Качинський та його брат - лідер опозиційної партії "Право та Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський критично оцінили участь голови уряду РФ Володимира Путіна у відзначенні 70-х роковин початку Другої світової війни у Гданську."Коли ми чуємо, що Версальська система, а не злочинні нацистська та комуністичні ідеології, стала причиною Другої світової війни, то маємо пам'ятати про те, що відбувалося після війни: репресії кращих синів та дочок Польщі", - прокоментував сьогодні виступ В.Путіна під час вчорашньої події польський лідер. На його переконання, помилки, здійснені в тому числі й Польщею перед війною, не можна порівнювати із злочинами сталінського режиму в Катині, Мєдноє чи нацистським Голокостом. "Помилки - це одне, а злочини - це зовсім інше", - наголосив він.


Ще більш критичним у своїх судженнях є Я.Качинський. На його думку, запрошення голови російського уряду до Гданська було помилкою уряду Дональда Туска, оскільки В.Путін став "головним героєм" цієї події, а вчорашні російсько-польські переговори з економічних питань не дали жодних результатів. "Ми не почули вибачення, а він (В.Путін - УКРІНФОРМ) розказував історії, характерні для російського націоналізму", - сказав колишній прем'єр-міністр РП. Він додав, що цей візит керівника російського уряду до Польщі потрібно оцінити як подію, "яка не наближує до моральної нормалізації відносин між Польщею та Росією. Не відбулося жодної зміни, а були лише спроби невідповідних порівнянь", - наголосив він.


Голова PiS також критично оцінив і вчорашній виступ на Вестерплатте (місце у Гданську, де відбувалися вшанування роковин початку війни - УКРІНФОРМ) голови Ради Міністрів РП Д.Туска. Він назвав тривожним висловлювання голови польського уряду про те, що кожний народ має право на власні оцінки історії. "Не може бути такого, щоб польський прем'єр прихильно ставився до іншого трактування подій у Катині, нападу СРСР на Польщу 1939 року. Це моральна й політична помилка", - підсумував екс-прем'єр Польщі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект