НОВИНИ

28.09.2009 | "Велика двадцятка" оголосила себе регулярним головним форумом
Джерело - УНІАН

Лідери країн G20, які зібралися в Піттсбургу, оголосили, що група перетворюється на регулярно діючий головний форум з питань міжнародного економічного співробітництва.Про це сказано в комюніке G20.


Наступні саміти за домовленістю пройдуть у червні 2010 року в Канаді і в листопаді у Південній Кореї.


"Ми розраховуємо потім проводити зустрічі щорічно", - наголошується в документі.


Лідери країн "двадцятки" також доручили своїм представникам до наступного саміту виробити рекомендації про те, як зробити співпрацю максимально ефективною.


Група двадцяти провідних промислово розвинених країн світу, країн, що розвиваються, погодила "жорсткі й точні графіки" проведення реформ системи регулювання світового фінансового сектору.


G20 є "прихильником спільної діяльності з метою підвищення стандартів капіталу, впровадження жорстких міжнародних стандартів виплати компенсацій", тобто великих преміальних у фінансово-банківській сфері. Ці стандарти направлені на те, аби "покласти край практиці, яка призводить до того, що фінансисти беруть на себе "надмірні ризики", і на те, щоб "поліпшити ринок похідних інструментів в позабіржовому обороті", пояснюється в заяві "двадцятки".


Крім того, наголошується в підсумковому документі, ці стандарти покликані привести до створення "потужніших інструментів залучення глобальних фірм до відповідальності за ризики, які вони на себе беруть".


"Стандарти для глобальних фінансових фірм мають бути співставними з ціною провалу їх роботи", - переконані керівники "великої двадцятки".


Крім того, лідери країн "двадцятки" виступили за зміну системи субсидій державам, які мають у цьому потребу, на придбання природного палива. Виняток становитимуть лише найбідніші країни.


Водночас йдеться про надання "цільової допомоги бідним державам". Наголошується, що подібні субсидії ведуть до "марнотратного споживання, зниження нашої енергобезпеки".


Вони також "заважають інвестиціям у чисту енергетику і підривають зусилля з боротьби із загрозою зміни клімату", наголошується в документі.


Лідери "двадцятки" зобов`язали міністрів енергетики і фінансів своїх країн інформувати їх про реалізацію пов`язаних з цим стратегічних планів напередодні наступного саміту.


G20 також має намір добиватися переведення світової економіки на безкризову модель розвитку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект