«Пітсбург вітає світ!» - такі плакати зустрічають прибулих уже в аеропорту. Ними обвішані ліхтарні стовпи та дошки оголошень на зупинках міських автобусів. Поза сумнівом, місто в американському штаті Пенсільванія пишається тим, що приймає третій фінансовий саміт «великої двадцятки». Тому що йдеться про зміни, про новий фінансовий порядок. Усі ж у цьому місті знаються на змінах.
Пітсбург – місто «перебудови»
Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Краєвиди оновленого Пітсбурга.
100 років тому тут вироблялася половина всієї американської сталі. Над містом нависала щільна чадна хмара, яка виходила з фабричних труб. Смоук-сіті - так називали Пітсбург у ті часи. Тепер сталь тут знайдеш хіба що в музеї або на об’єктах мистецтва. Адже тридцять років тому одна сталеливарня за іншою позакривалися. Десятки тисяч втратили роботу, і місто, здавалося, вже не мало майбутнього.
Однак перебудова вдалася, сьогодні Пітсбург є молодою життєрадісною метрополією з великим університетом, науково-дослідними та технологічними центрами, прикладом для наслідування для інших неблагополучних регіонів. Ось чому, напевно, президент США Барак Обама вирішив віддати зустріч G20 саме цьому місту.
20 годин для двадцяти сильних світу цього
Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Незадовго перед самітом.
За безпечними парканами конференц-центру має бути остаточно закріплено те, про що G20 домовлялась у Вашингтоні й Лондоні: нові правила для глобального казино. Безкарному шахрайству має бути покладено край, віднині гра повинна вестися з відкритими картами. Успіхи повинні винагороджуватися, лише якщо вони є довгостроковими. Того ж, хто розтринькує гроші, будуть за це штрафувати. Банки зобов’яжуть пред’являти більше власного капіталу.
Також ітиметься про обмеження преміальних виплат для банкірів – щоправда, вища межа не буде встановлюватися. Більше уваги приділять структуризації нового фінансового контролю.
Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Зустріч "великої двадцятки" у Лондоні.
Зрештою у двадцяти найвпливовіших людей світу буде лише 20 годин у Пітсбургу на те, щоб врятувати світ. Сподіватися на те, що їм вдасться з’ясувати все, що необхідно, не варто. До того ж, обов'язково знайдуться нові лінії конфлікту: американці та британці вимагають чогось на кшталт глобального управління для зменшення нерівності у світовій економіці. Також має бути обговорено зміни клімату та ступор у переговорах щодо глобальної торгівлі. Чи вистачить ухваленого для того, щоб Пітсбург увійшов у підручники історії? Цілком можливо. Але для цього «велика двадцятка» повинна солідаризуватися.
|