НОВИНИ

24.09.2009 | Самміт у місті змін
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Пітсбург вітає світ!» - такі плакати зустрічають прибулих уже в аеропорту. Ними обвішані ліхтарні стовпи та дошки оголошень на зупинках міських автобусів. Поза сумнівом, місто в американському штаті Пенсільванія пишається тим, що приймає третій фінансовий саміт «великої двадцятки». Тому що йдеться про зміни, про новий фінансовий порядок. Усі ж у цьому місті знаються на змінах.Такими плакатами увішане усе

 


Пітсбург – місто «перебудови»


 


Краєвиди оновленого Пітсбурга.Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Краєвиди оновленого Пітсбурга.


100 років тому тут вироблялася половина всієї американської сталі. Над містом нависала щільна чадна хмара, яка виходила з фабричних труб. Смоук-сіті - так називали Пітсбург у ті часи. Тепер сталь тут знайдеш хіба що в музеї або на об’єктах мистецтва. Адже тридцять років тому одна сталеливарня за іншою позакривалися. Десятки тисяч втратили роботу, і місто, здавалося, вже не мало майбутнього.


 


Однак перебудова вдалася, сьогодні Пітсбург є молодою життєрадісною метрополією з великим університетом, науково-дослідними та технологічними центрами, прикладом для наслідування для інших неблагополучних регіонів. Ось чому, напевно, президент США Барак Обама вирішив віддати зустріч G20 саме цьому місту.


 


20 годин для двадцяти сильних світу цього


 


Незадовго перед самітом.Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Незадовго перед самітом.


За безпечними парканами конференц-центру має бути остаточно закріплено те, про що G20 домовлялась у Вашингтоні й Лондоні: нові правила для глобального казино. Безкарному шахрайству має бути покладено край, віднині гра повинна вестися з відкритими картами. Успіхи повинні винагороджуватися, лише якщо вони є довгостроковими. Того ж, хто розтринькує гроші, будуть за це штрафувати. Банки зобов’яжуть пред’являти більше власного капіталу.


 


Також ітиметься про обмеження преміальних виплат для банкірів – щоправда, вища межа не буде встановлюватися. Більше уваги приділять структуризації нового фінансового контролю.


 


Зустріч Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Зустріч "великої двадцятки" у Лондоні.


Зрештою у двадцяти найвпливовіших людей світу буде лише 20 годин у Пітсбургу на те, щоб врятувати світ. Сподіватися на те, що їм вдасться з’ясувати все, що необхідно, не варто. До того ж, обов'язково знайдуться нові лінії конфлікту: американці та британці вимагають чогось на кшталт глобального управління для зменшення нерівності у світовій економіці. Також має бути обговорено зміни клімату та ступор у переговорах щодо глобальної торгівлі. Чи вистачить ухваленого для того, щоб Пітсбург увійшов у підручники історії? Цілком можливо. Але для цього «велика двадцятка» повинна солідаризуватися.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект