НОВИНИ

18.09.2009 | Росія вітає відмову США від баз ПРО в Чехії та Польщі
Джерело - Українська служба ВВС

Російський президент привітав, назвавши позитивним, рішення США відмовитися від побудови в Польщі та Чехії баз протиракетної оброни.Пан Медведєв сказав, що зараз склалися «сприятливі умови» для переговорів США та Росії про проблему поширення ракетних озброєнь.


Речник Пентагону Джеф Морел сказав, що рішення ухвалене у зв’язку з переглядом розвідкою іранських ракетних програм.Чільні представники Республіканської партії назвали рішення Обами «недалекоглядним» і «шкідливим», а також поступкою Москві, за якої немає нічого.


Росія віддавна виступала проти планів, які пропагував колишній президент Джордж Буш, і заявляла, що розташування баз ракет-перехоплювачів близько до російських кордонів становили бо загрозу її безпеці.


У зверненні на російському телебаченні пан Медведєв сказав, що пан Обама «виправляє» підхід США до протиракетної оборони.


Пан Медведєв сказав, що він і пан Обама на попередніх зустрічах висловлювали потребу співпраці у питаннях оцінки ризику поширення світом ракетних озброєнь.


"Заява Вашингтона засвідчує, що для такої роботи створюються досить сприятливі умови,"- сказав пан Медведєв.


Він сказав, що обговорюватиме ці теми за паном Обмамою під час перебування в ООН у Нью-Йорку наступного тижня.


Генеральний секретар НАТО також привітав рішення як позитивний крок і сказав, що з усіма 28 членами НАТО були проведені з цього приводу консультації.


Оглядачі кажуть, що рішення США про відмову від ПРО в Європі, проти чого різко заперечувала Москва, може привести до покращення стосунків з Росією, проте викличе стурбованість у Східній Європі.


Тополанек: Чехія буде під загрозою


Чеський уряд підтвердив, що президент Обама у середу обговорював питання про ракетний щит з чеським прем’єром Яном Фішером.


Польський міністр сказав, що існує серйозна можливість того, що систему оборони не буде запроваджено.


Рейтер цитує заступника міністра закордонних справ Кремера, який сказав, що Варшава чула з різних джерел про «серйозні шанси» того, що систему ПРО у Польщі не буде розміщено.


Колишній чеський прем’єр Мірек Тополанек, чий уряд підписував угоди зі США, сказав, що відмова від планів США загрожуватиме незалежності Чехії: «Ми опиняємося в позиції, коли ми не маємо міцної прив’язки у питанні партнерства, безпеки й альянсу і це є певною загрозою».


 

Дмітрій Медведєв
Президент Медведєв вестиме ракетні переговори з паном Обамою наступного тижня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект