Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська правда

Після свого несподіваного візиту до Афганістану, де дислокується німецький контингент, в одному з інтерв'ю Келер заявив, що у випадку виникнення надзвичайних ситуацій військові дії можуть стати необхідними "для забезпечення наших інтересів.


Джерело - Голос Америки

У п’ятницю Медведєв закликав російських законодавців, щоб вони синхронізували ратифікаційний процес з американським Сенатом.


За матеріалами - УНІАН

Президент Грузії Михайло Саакашвілі на підставі даних екзит-полів сьогоднішніх виборів до місцевих органів влади вже привітав правлячу партію "Єдиний національний рух" і кандидата в мери Тбілісі, чинного керівника міста Гігі Угулаву з перемогою.


За матеріалами - УНІАН

Командувач силами НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал заявив, що є "очевидні докази", того що ряд бойовиків екстремістського руху "Талібан" пройшли підготовку в Ірані.


За матеріалами - УНІАН

31 травня – 1 червня 2010 р. в м. Ростов-на-Дону відбудеться черговий – двадцять п`ятий за ліком саміт Росія-ЄС.


Джерело - Korespondent.net

До складу "Флотилії свободи" входять шість суден. Вони везуть в блокований палестинський анклав, щонайменше, 600 правозахисників і 10 тисяч тонн гуманітарних вантажів.


Джерело - Korespondent

Дехто вже навіть називає її "американським Чорнобилем".


Джерело - УКРІНФОРМ

Водночас, він висловив думку, що уряд Дональда Туска небагато знає про катастрофу. Лідер "Право і Справедливість" підкреслив, що у нього склалося таке враження після розмови про це під час нещодавнього засідання Ради національної безпеки країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Розвиток проекту "Східного партнерства", Польське головування в ЄС у другій половині 2011 року та формування європейської дипломатичної служби будуть головними темами переговорів у Варшаві Кетрін Ештон.


Джерело - УКРІНФОРМ

В переданому Україні та Європейській Комісії Заключному звіті наголошується, що українські АЕС та ДКЯР підтвердили свою відповідність більшості стандартів МАГАТЕ з ядерної безпеки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

До 2060 року оптимальний з економічної точки зору вік виходу на пенсію має становити 70 років, йдеться у проекті рекомендацій Єврокомісії щодо пенсійної політики.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Кракові 2-4 липня відбудеться зустріч на високому рівні міжнародної організації "Спільнота демократій", присвячена десятирічному ювілею створення інституції.


Джерело - УКРІНФОРМ

Представник Ради ЄС нагадав, що газотранспортна система - це ключовий національний ресурс України, який забезпечує суттєвий рівень прибутку для української економіки, і водночас - одна з найбільших газотранспортних систем у світі.


За матеріалами - Korespondent

Фінаналітики, політологи та нардепи вказали плюси і мінуси запропонованих реформ і оцінили перспективи виконання пунктів плану. Підсумок сумний: ймовірність його виконання дорівнює 44%.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

За законопроект проголосували 169 депутатів, проти – 168, 13 – утрималися.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Як показують попередні опитування громадської думки, лідирує партія соціал-демократів, яка виступає за підвищення податків для людей з високими доходами і розширення соціальних пільг для звичайних громадян.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Народний депутат від НУ-НС, колишній міністр закордонних справ України Борис ТАРАСЮК вважає нелегітимною заяву міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка про відмову України від намірів вступити до НАТО.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Росії не припиняються коментарі щодо вчорашнього розміщення у польському містечку Моронґ американських пускових установок ракет «Патріот».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"А якщо брати політичний, то тут очевидно, що Україна втрачає своє зовнішньополітичне обличчя, стає країною, яка грає за чужими зовнішньополітичними картами, зрозуміло, якими, але не на користь собі".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах Білий дім оприлюднив «Стратегію національної безпеки». Цим документом президент Барак Обама визначає пріоритети для обстоювання безпеки країни в сучасному світі.


Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Сергій Лавров сподівається, що Вашингтон і Варшава дадуть пояснення з приводу розміщення ракет «Петріот» у Польщі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Росія виступила із гострою критикою дій США, які почали розміщення оборонних ракет "Patriot" на польській території, неподалік російського кордону. У середу американці обладнали першу ракетну батарею в Польщі.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

"Чому зберігається така проєвропейська риторика в українських посадовців? Та тому, що вони ще не отримали західних кредитів. Як тільки вони їх отримають, вони досягнуть своєї мети й виконувати план дій уже буде необов'язково", - вважає експерт.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама запросив відвідати Вашингтон главу Палестинської автономії Махмуда Аббаса та прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Про це журналістам повідомив речник Білого дому Томмі Вієтор.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Вчора у Польщі відбулась урочиста зустріч першої батареї системи протиповітряної оборони Patriot і 100 американських військових, що її обслуговуватиме.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

«Хочу засвідчити, що Міністерство оборони України позитивно оцінює усі здобутки співробітництва з НАТО і докладатиме зусиль для забезпечення його подальшого нарощування з метою досягнення реальних практичних результатів»,-перший заступник міністра оборони


За матеріалами - УНІАН

У Міністерстві оборони України переконані, що через досягнення у процесі реформ військових критеріїв, набуття яких вимагається для вступу держави в НАТО, Збройні сили України будуть спроможними виконувати завдання за призначенням.


Джерело - Korespondent

Початком змін до позиції КНР здатний стати намічений на п'ятницю візит прем'єра Держради Вень Цзябао до Сеула, вважає американський чиновник.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Що б не робила Україна, – чи то з «Нафтогазом», чи продовжувала оренду Чорноморського флоту ще на 100 років, – плани будівництва будуть упроваджуватися в життя. Обхідні газопроводи будуть будуватися», – каже експерт.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чекати, чи ця інформація правдива, залишилося недовго, бо нібито вже до кінця цього року запланований придністровський референдум із приводу перетворення повстанського регіону в автономію в складі України.


За матеріалами - Української правди

"Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна і далі буде виконувати раніше узяті на себе зобов'язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати усеосяжні внутрішні реформи і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямку", - Єлісєєв.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

26 травня 2010 року під спільним головуванням Степана Гавриша та Іржі Шедіві розпочалося восьме засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР) високого рівня.


Джерело - Українська правда

Про це заявив заступник Генсека НАТО з питань оборонного реформування і планування Іржи Шедіві.


Джерело - УНІАН

Президент країни закликає румун "затягнути паски, щоб уникнути катастрофи, яка охопила Грецію".


Джерело - АР, УНІАН

Президент США Барак Обама незабаром оголосить про відправку 1 тис. 200 солдат на кордон з Мексикою з метою підвищити безпеку в регіоні.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Відкрила новий парламент у вівторок своєю традиційною промовою королева Єлизавета ІІ. Серед іншого, вона виклала план радикальної виборчої реформи.


Джерело - Korespondent

Учасники засідання спільної робочої групи Україна-НАТО обговорять у Києві питання проведення військової реформи та зміцнення національної безпеки України.


За матеріалами - Korespondent

"Ми повинні продовжити наш курс. І, рано чи пізно, Росія теж стане на шлях модернізації. Це відбудеться набагато раніше, ніж це багатьом здається", - сказав президент Грузії.


Джерело - Korespondent.net, AP

Авіанальоти було здійснено після того, як ізраїльська армія повідомила про підрив палестинцями стіни, що відокремлює сектор Газа від Ізраїлю, а також про обстріл ізраїльської території з мінометів. Ніхто в результаті цих подій не постраждав.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На відміну від безробіття, спричиненого поганою економічною кон’юнктурою, структурне безробіття є значно глибшою проблемою. Воно спричинене, зокрема, браком фахівців в інновативних високотехнологічних галузях.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Основною метою проекту є вдосконалення моніторингу паводків в басейні Прип'яті і впровадження сучасних інструментів моделювання і прогнозування паводків і транспорту радіонуклідів в басейні Прип'яті для різних сценаріїв проходження природних і технологічн


Джерело - УНІАН

Святий престол прийняв запрошення для Папи Римського БЕНЕДИКТА XVI відвідати Україну в 2012 році, встановлюється конкретна дата.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Обговорюють проблеми взаємин і можливі шляхи подолання розходжень, але, згідно з повідомленнями, попри ввічливий обмін побажаннями, до реальних зрушеннь поки що не дійшло.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон під час свого першого закордонного візиту захистив у Берліні рішення нового уряду не вступати до зони обігу спільної грошової одиниці Європейського Союзу.


Джерело - Korespondent

Відповідний наказ північнокорейського лідера Кім Чен Іра було передано вищими військовими чинами КНДР.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама повністю розділяє позицію президента Південної Кореї Лі Мен Бака щодо інциденту з військовим кораблем "Чхонан". Він вважає оголошення, зроблене у цьому контексті урядом країни, цілком зрозумілим і прийнятним.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Символічно, що тут разом зібралися представники Іспанії, розташованої на півдні Європи, Польщі і Єврокомісії. Цим ми підтверджуємо, що в ЄС не існує конкуренції між східним і південним напрямом політики сусідства", - наголосив М.Моратінос.


За матеріалами - Голосу Америки

У зверненні до кадетів, багато з яких невдовзі відправляться в Афганістан, він однак підкреслив, що цю перемогу Сполученим Штатам слід здобувати новою стратегією і не самотужки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ініційоване рік тому Польщею та Швецією „Східне партнерство“, безперечно, буде посилене у наступному році. Про це заявив у Сопоті керівник зовнішньополітичного відомства Польщі Радослав Сікорський.


Джерело - Українська служба ВВС

Південна Корея твердить, що відновить "психологічну війну". Востаннє такі заходи були застосовані 6 років тому, коли гучномовці та радіо станції передавали пропаганду через кордон.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Одним з практичних результатів зустрічі стало затвердження календаря співпраці між відомствами двох країн на найближчі два роки. Зустріч відбулася перед початком форуму керівників МЗС країн ЄС з їх колегами з країн "Східного партнерства".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Пекіні почалася зустріч у рамках американо-китайського так званого Стратегічного й економічного діалогу, котрий значною мірою визначатиме дальший розвиток взаємин між двома великими державами.


Джерело - Korespondent.net

Китайська армія всього через вісім років матиме у своєму розпорядженні винищувачі п'ятого покоління.Про це заявив офіційний представник американського Національного військово-повітряного та космічного розвідувального центру Уейн Алмен.


Джерело - УНІАН

США заявляють про готовність надавати Україні допомогу у рамках існуючих механізмів енергетичного співробітництва. Про це сказав спеціальний посланник Держдепартаменту США з енергетичних питань Євразії Ричард Морнінгстар.


Джерело - УНІАН

За словам помічника міністра фінансів Китаю Чжу Гуаняо, боргові проблеми ряду європейських держав свідчать про нестабільність глобальної фінансової системи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Чехії й Словаччині повінь пішла на спад. Тільки тепер відкриваються реальні масштаби завданих збитків, та насамперед це людські втрати.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сімферополі й Севастополі дипломати країн Європейського Союзу презентували «Спільну ініціативу із співпраці в Криму». Згідно з нею, Євросоюз і країни-члени ЄС планують до кінця 2010 року інвестувати в Крим та Севастополь близько 12 мільйонів євро.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна сподівається розпочати реалізацію Плану дій щодо введення для українських громадян безвізового режиму для в'їзду в ЄС уже з жовтня поточного року, після затвердження цього документу на брюссельському саміті Україна-ЄС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Законопроект передбачає найсерйозніші зміни у підходах до регулювання фінансового сектору з часів "Великої депресії".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На цю п’ятницю заплановано підписати меморандум "Про взаєморозуміння" між Європейським союзом газової промисловості (Eurogas) і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Левова частка замовлень надійшла німецькій оборонці. Зокрема, на нові підводні човни, кожен з яких вартістю 500 мільйонів євро, танки та літаки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Черговий страйк у Греції буде, очевидно, не таким масштабним, як минулі. Однак роботу більшості поромних переправ і громадського транспорту вже припинено. Залишилися закритими банки, школи й державні установи.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з повідомленням, Греція отримала ці гроші від Єврокомісії через Європейський центральний банк.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За повідомленням прес-центру ВМС України, мета навчань «Сі Бриз-2010» – відпрацювання дій багатонаціональних штабів та сил під час проведення міжнародної антипіратської операції.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Обидві сторони зацікавлені у спільному видобутку газу на українсько-польській прикордонній території. Ми, зі свого боку, можемо поділитися досвідом впровадження енергоощадних технологій», – зазначає президент ПУГП Яцек П’єхота.


Джерело - УКРІНФОРМ

Заява глави американського зовнішньополітичного відомства була зроблена після того, як днем раніше Іран, Бразилія і Туреччина підписали угоду про обмін ядерним паливом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заборона викликала шокову хвилю на фінансових ринках. Провідні індекси на біржах у Франкфурті-на-Майні, Лондоні, Парижі, Токіо і Нью-Йорку відреагували втратами. Критика на адресу Німеччини пролунала і з Брюсселя.


За матеріалами - Української правди

"Я не бачу підстав для того, щоб зараз вести дискусію на цю тему, ані юридичних, ані політичних", - сказав глава адміністрації президента..


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Український президент Віктор Янукович при вазі понад 110 кілограмів має зріст 1,95 - але поруч із порівняно щуплим російським колегою Дмитром Медведєвим (1,58) політичний важковаговик перетворюється на кімнатного песика.


За матеріалами - "Независимая газета", Korespondent.net

Учора прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат виступив із заявою з приводу придністровського конфлікту. Вона стала відповіддю на декларацію з цього питання президентів Росії і України, зроблену напередодні в Києві.


Джерело - УНІАН

Президент запропонував накласти законодавчі обмеження на розміри пасивів найбільших банків, а також обмежити банківську практику торгівлі цінними паперами за рахунок власних коштів.


За матеріалами - УНІАН

Європейський Союз надасть Україні План дій щодо безвізового режиму, який за сутністю буде схожий на “дорожні карти” для країн Балкан.


Джерело - Українська правда

"Щодо українського суверенітету стосовно Керченської протоки, то це викликає серйозне занепокоєння. Якщо вони будуть змінені, то це стане замахом на територіальну недоторканість та суверенітет України", - заявив екс-посол Уільям Тейлор. .


За матеріалами - Голосу Америки

У трьох штатах – Пенсильванія, Арканзас та Кентуккі - відбуваються праймеріз у Сенат. Опитування показують, що найбільшою підтримкою виборців тут користуються політичні новачки.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Підписаний американським лідером закон, зокрема, зобов'язав Держдепартамент США включати до свого щорічного звіту на тему дотримання прав людини доповідь про стан свободи преси в усіх країнах світу.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Під час конференції у Берліні буде підписано угоду про співпрацю між Російським газовим товариством і Українською газовою асоціацією. Там же буде підписано угоду про вступ «Нафтогазу» до «Єврогазу


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Верховна Рада України ухвалила Закон “Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2010 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях”.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Хоча ідея й не до вподоби таким зразковим державам, як Німеччина, європейські міністри фінансів таки дали згоду на вторгнення Єврокомісії у їхні, донині, суто національні справи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Найбільш резонансним документом, підписаним під час візиту президента Росії в Україну, став договір про демаркацію українсько-російського державного кордону.


Джерело - Korespondent

На думку експертів, таким чином таліби намагаються відвернути сили НАТО від запланованої широкомасштабної операції в районі Кандагара на півдні країни.


Джерело - Korespondent

Саме за участю представників цих двох країн у Тегерані позавчора було підписано угоду, згідно з якою Іран повинен вивезти до Туреччини 1,2 тонни свого низькозбагаченого урану, а натомість отримати 120 кілограмів ядерного палива для наукового реактору.


За матеріалами - Korespondent.net

Сьогодні, 19 травня, новий прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вирушить з візитом до Франції.Це буде його перший закордонний вояж у новому статусі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щоранку американські біржові маклери нервово стежать за розвитком ситуації у Європі. «Насамперед я дивлюся на курси валют і ціну золота. Курсові коливання демонструють, хоч це і трохи скидається на якусь теорію змови, що євро нічого не вдасться.


Джерело - УНІАН

Німеччина готова надавати допомогу країнам єврозони лише за згоди свого парламенту. За словами німецького міністра фінансів Вольфганга Шойблє, цього вимагає Конституція ФРН.


За матеріалами - ВВС

Звіт, підготовлений групою експертів на чолі з пані Олбрайт, був оприлюднений під час засідання Північноатлантичної ради у Брюсселі, і має стати базою для дебатів, в результаті яких має бути розроблена нова стратегія НАТО на наступні 10 років.


Джерело - Korespondent, РИА Новости

Терористична атака відбулася в безпосередній близькості від напівзруйнованого палацу Дар уль-Гаман, де у 80-ті роки минулого сторіччя розміщувалося міністерство оборони Афганістану.


Джерело - Korespondent

14,5 мільярда євро перерахували Греції партнери у зоні євро, ще 5,5 мільярда євро - Міжнародний валютний фонд.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Причина такого різкого падіння – сумніви у спроможності ЄС захистити свою валюту, насамперед йдеться про перспективу порятунку Греції від загрози банкрутства, а також про кризові явища в кількох інших європейських країнах, зокрема Іспанії та Португалії.


Джерело - УНІАН "Україна-ЄС"

Голова групи експертів зазначила, що під час дискусій, проведених групою, частина експертів була налаштована досить скептично щодо готовності Росії до позитивного партнерства. Вона також зазначила, що партнерство повинно бути двостороннім.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

«Ми не бачимо ніякого чітко визначеного ворога і не вважаємо, що розширення НАТО в рамках статті 10 Договору може загрожувати Росії», - сказала Мадлен Олбрайт.


Джерело - УНІАН

США вивчають російську пропозицію щодо спільного виробництва транспортного літака Ан-124, заявив віце-прем`єр РФ Сергій Іванов.


Джерело - Українська правда

"Наприклад демілітація нашого кордону", - сказав Янукович, який мав на увазі слово "делімітація".


Джерело - Прес-служба Кремля.

Про це йде мова в спільній заяві президентів РФ і України з питань європейської безпеки.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла перед катастрофічними наслідками, якщо не вдасться стабілізувати спільну європейську валюту.


Джерело - Голос Америки

Афганські офіційні особи повідомили, в п’ятницю і суботу міжнародні та афганські війська провели операції по всій країні, в ході яких знищили щонайменше 25 бойовиків.


Джерело - Голос Америки

Він назвав представлений на розгляд Конгресу законопроект «наймогутнішим механізмом фінансового захисту споживачів впродовж історії».


За матеріалами - УНІАН

Магістральний газопровід «Південний потік», призначений для експорту російського газу до Європи по дну Чорного моря, - це “черговий великомасштабний екологічно небезпечний проект, який планується реалізувати в Краснодарському краї”.


Джерело - УКРІНФОРМ

За повідомленнями "Нью-Йорк Таймс"," це відкриття є явним доказом того, що масштаби розливу нафти можуть виявитися набагато більше, ніж стверджує уряд і компанія British Petroleum.


За матеріалами - Korespondent

Угоди про відправку ядерного палива Ірану за кордон між Бразилією, Ісламською республікою Іран і Туреччиною досягнуто


Джерело - Korespondent

Медведєв і Янукович на майбутніх 17 травня в Києві переговорах обговорять співробітництво в паливно-енергетичній сфері та авіабудуванні, ситуацію в Киргизстані, приймуть заяву щодо Придністров'я і підпишуть низку документів, у тому числі зі ГЛОНАСС.


Джерело - BBC, Korespondent

Відповідне рішення було прийнято після того, як стали відомі факти "неадекватних" бюджетних витрат, на які пішов лейбористський уряд Гордона Брауна в останній рік перебування при владі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврозона перебуває в «найскладнішій ситуації з часів Другої світової війни», - сказав цими вихідними президент Європейського центробанку Жан-Клод Тріше в інтерв'ю Spiegel.


Джерело - Голос Америки

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попереджає Сполучені Штати, щоб вона не намагались впроваджувати односторонніх санкцій проти Ірану.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нині, коли для Греції зібрали безпрецедентний пакет допомоги, чи стало від цього легше самим грекам? Адже попереду скорочення зарплат і пенсій та менше грошей для державних проектів.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За парти посадили шкільних вчителів та викладачів вишів Дніпропетровська.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прихильники скинутого президента Киргизстану Курманбека Бакієва взяли вчора під контроль провінційний урядовий офіс у південному місті Оші. Місцевий губернатор змушений був утікати зі свого кабінету.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Польський прем'єр, виступаючи в Ахені, назвав фінансову кризу шансом для Європи, котрий може зробити спільноту ще сильнішою.


За матеріалами - УНІАН

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко і заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Александр Вершбоу обговорили двостороннє співробітництво.


Джерело - Українська правда

Газпром може стати "хазяїном" Чорноморського шельфу України. Про це заявив депутат від НУНС Борис Тарасюк в ефірі 5 каналу, коментуючи намір уряду укласти мирову угоду з компанією "Vanco Prykerchenska Ltd.".


Джерело - Korespondent.net

Про це йдеться в поширеному 13 травня повідомленні Держдепартаменту США.


Джерело - Korespondent.net

Передбачається, що для приведення в стан готовності ізраїльської системи з перехоплення ракет ближнього радіусу дії, пущених з боку сектора Газа і Лівану, буде потрібно не менш ніж 200 млн дол.


Джерело - Польське Радіо для Закордону, Європейський простір

Найбільшою проблемою є зростання дефіциту державних фінансів, який перевищує дозволений рівень 3 відсотків ВВП. Найновіші дані Європейської Комісії свідчать, що цей показник перевищує 7 відсотків ВВП.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

13-14 травня у м.Дніпропетровськ за сприяння Центру євроатлантичної інтеграції та Центру інформації та документації НАТО в Україні відбудеться Весняна Академія НАТО на тему: "Трансатлантична безпека та роль України".


Джерело - УКРІНФОРМ

"Успіх Афганістану матиме наслідки для Сполучених Штатів Америки та усього світу. "Аль-Каїда" та її союзники-екстремісти продовжують виношувати плани нападу, базуючись на кордоні між Афганістаном та Пакистаном", - попередив Барак Обама.


Джерело - Koresponxdent

Бразильський нафтогазовий холдинг Petroleo Brasileiro SA (Petrobras) оголосив про виявлення в південній частині Атлантичного океану глибоководного нафтового родовища, яке може містити близько 4,5 мільярда барелів.


Джерело - Korespondent.net

Про це заявив у середу, 12 травня, помічник заступника міністра оборони з політичних питань Джеймс Міллер, виступаючи на конференції з національної безпеки.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Крім зниження зарплат бюджетникам у 2010 році, план передбачає заморожування зарплат у 2011 році, а також відмову від автоматичної індексації пенсій відповідно до інфляції. Крім того, буде зменшене фінансування регіонів – у цілому на 1,2 млрд. євро.


Джерело - УНІАН

Згода України на роботу ФСБ Росії у Криму не є чимось унікальним у світовій практиці, але свідчить про "васалізацію" українців перед росіянами, заявив експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Минулого року Україна «проспала» з реформами в галузі економіки й судочинства. Найбільший прогрес – у розбудові демократії. Такі висновки містяться в річному звіті Єврокомісії щодо українських зобов’язань.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Проте насправді у цих рамках поки що стосунки Києва та Брюсселя донині обмежуються тільки, з одного боку, незначними угодами, на кшталт угод щодо повітряного руху чи охорони кордонів, а з іншого – довгими раундами переговорів щодо Угоди про асоціацію.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Про це Мілібанд, якого давно вважають провідним претендентом на головну посаду в партії, оголосив у середу. У вівторок уряд Ґордона Брауна подав у відставку.


За матеріалами - Української службм "Радіо свобода"

Камерон змінив на посаді прем’єра Гордона Брауна, поклавши край 13-річному правлінню лейбористів. У свої 43 роки Камерон став наймолодшим британським прем'єром за останні 200 років і першим головою коаліційного уряду з часів Другої світової війни.


Джерело - Франс-Прес, УНІАН

"Робітники продовжують боротися проти нечесних і жорстких заходів уряду, Єврокомісії, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду. За кризу мають заплатити ті, хто розграбував державний бюджет", - йдеться в заяві профспілок.


За матеріалами - УНІАН

Королева Великої Британії Єлизавета Друга затвердила лідера британської партії ліберал-демократів Ніка Клегга на посаді заступника прем`єр-міністра в новому коаліційному уряді.


Джерело - Korespondent

В ході жорсткої дискусії цю пропозицію відкинули.


За матеріалами - Korespondent.net

За його словами, виконання Росією контракту на передачу Ірану ЗРК С-300 мало б серйозні наслідки для зв'язків Вашингтона з Москвою.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На розбудову пункту поляки планують витратити 45 мільйонів доларів, і з них 13 мільйонів - допомога ЄС. Згідно з технічними характеристиками, функціонуватиме 16 смуг руху в обидва боки, з пропускною здатністю у 3 тисячі авто щодня.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У ЄС ухвалено багатомільярдний рятівний пакет, який має захистити євро від фінансових жонглерів. Деякі експерти вважають, що таким чином європейські політики лише відволікають увагу від власних помилок.


За матеріалами - ВВС, Української правди

Гордон Браун прийняв рішення подати у відставку з посади прем'єр-міністра Великобританії.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Трансформація структур і процедур CNAD паралельно з розробленням нової Стратегічної концепції Альянсу і поточними реформами в штаб-квартирі НАТО також була важливою темою для обговорення.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Андерс Фог Расмуссен обговорив процес розробки нової Стратегичної концепції НАТО, майбутнє протиракетної оборони для НАТО, а також інтеграцію Південно-Східної Європи, зокрема Боснії та Герцеговини.


За матеріалами - Української правди

"Ми направляємо звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї з ОБСЄ та до Європарламенту із викладенням усіх фактів порушень нормативно-правового та процедурного характеру під час цієї так званої ратифікації", - Кириленко.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Україна і Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) планують найближчим часом погодити питання, що залишилися, і підготувати до підписання угоду про створення зони вільної торгівлі на наступному засіданні Ради міністрів ЄАВТ - 24 червня.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Завдання виконано», - можуть прозвітувати виборцям лідери країн єврозони після ухвалення багатомільярдного пакету для стабілізації спільної валюти. Курс євро у понеділок стрімко пішов у гору.


Джерело - Korespondent

Випробування провели в ході військових навчань у Перській затоці.


Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ у тіньовому кабінеті британських консерваторів Уільям Хейг заявив, що ліберал-демократи зроблять серйозну помилку, якщо спробують сформувати уряд з лейбористами. На думку Хейга, такий кабінет міністрів не буде стійким.


Джерело - УНІАН

Прем`єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявив про намір залишити посаду лідера Лейбористської партії до вересня 2010 року, коли відбудеться щорічна партійна конференція.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Глава Військового комітету Північноатлантичного Альянсу адмірал Джампаоло ді Паоло заявив, що Україна почне брати участь у Силах реагування НАТО з другої половини 2010 року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це вчора у Брюсселі після завершення зустрічі представників 13 країн з групи "Друзів України" в Євросоюзі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком заявив керівник МЗС Польщі Радослав Сікорський.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нез’ясовані обставини трагедії для частини поляків – привід для недовіри російській стороні та для різкої критики на адресу теперішньої польської влади.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рішення Обами відмовитися від поїздки до Москви 9 травня можна вважати його реакцією на угоду щодо подовження терміну перебування Чорноморського флоту на території України.


Джерело - УНІАН

У підсумковій резолюції засідання зазначається, що Рада міністрів ЄС підтримує заходи із забезпечення фіскальної ефективності та економічного зростання в країнах ЄС, а також щодо посилення фіскальної дисципліни та структурних реформ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Коморовський разом із членами польської делегації, до якої входив, зокрема, режисер фільму "Катинь" Анджей Вайда та останній комуністичний лідер Польщі Войцєх Ярузельський, взяв участь у богослужінні на польському воєнному кладовищі в Катині.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чільна мета візиту – знайти шлях до припинення повстанської боротьби й антиурядової діяльності в Афганістані.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Власне, сама по собі ця політика була доцільною та мала деякий незначний вплив. Водночас вона дещо відстала від життя. Наразі ми маємо світову економічну кризу, що особливо вдарила по цьому регіону.


Джерело - УНІАН

При цьому в рамках створення фонду пропонується збільшити об`єм доступної фінансової допомоги країнам єврозони до 60 млрд євро, яка поширюватиметься на все 27 країн Євросоюзу.


Джерело - Українська правда

"Справжня зрада - це не оренда Севастополя, а неспроможність реформувати економіку, аби зменшити енергетичну залежність від Росії", - пише Economist.


За матеріалами - Української правди

Ухвалення законодавства про функціонування ринку газу Євросоюз називає вирішальною передумовою вступу України до Енергетичного співтовариства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На запитання, чи доцільно повернутися до «дойчмарки», «так» відповіли 59 відсотків респондентів.


Джерело - Korespondent

Головними умовами отримання цієї позики є скорочення витрат і збільшення прибутку бюджету.


Джерело - Korespondent

"Для мене це очевидно, що якщо надійде пропозиція створити фонд екстреної допомоги євро, то це справа країн єврозони", - наводить агентство AFP слова Дарлінга.


Джерело - УНІАН

Візит глави Франції скасовано у зв`язку з фінансовою кризою в Європі.


Джерело - УНІАН

Програма будівництва, яке ведеться з 2005 року, розрахована на три етапи. Цього року завершується перший етап, другий завершиться в 2016 році, третій, - у 2020 році.


Джерело - УНІАН

Міністри узгодять загальноєвропейські заходи боротьби з кризою, які має бути затверджено до відкриття ринків у понеділок. Це означає, що набір економічних заходів стосуватиметься всього Євросоюзу, а не лише 16 країн зони євро.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сенатор запропонував назавжди відмовити у в’їзних візах 60 чільним російським чиновникам, включно з представниками Міністерства внутрішніх справ, Федеральної податкової інспекції, служби безпеки та канцелярії генерального прокурора Росії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Віце-президент США наголосив у Європарламенті у четвер, що ні США, ні Європі не потрібні нові договори й нові інституції безпеки, та висловив упевненість, що «Америка прагнутиме до створення більш безпечної Європи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чутки, що уряд у Мадриді незабаром звернеться до Європейського Союзу з проханням про 250 мільярдів фінансової допомоги. «Повна маячня, не вірте цьому!», - наголошує Сапатеро.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Турецька Республіка зацікавлена у збереженні етнічного миру в Криму та планує й надалі надавати допомогу кримським татарам. Про це у четвер заявив міністр закордонних справ Туреччини під час свого візиту до автономії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Хоча системи дуже відрізняються від грецьких, Португалія вже тривожить інвесторів. І фундаментальним фактором буде відгук ринків на успіх чи неуспіх прийнятого МВФ та ЄС антикризового пакету заходів для Афін", - пише Moody's у своєму звіті.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна є послідовною у військовій співпраці з НАТО, і союзники по Альянсу відповідатимуть Україні такою ж послідовністю. Про це у Брюсселі заявив керівник Військового Комітету НАТО італійський адмірал Джимпаоло Ді Паола.


Джерело - УКРІНФОРМ

Європейська сторона запропонувала українській НАК "Нафтогаз-Україна" стати асоційованим членом Єврогазу та передала відповідні установчі документи. Українська сторона позитивно розглянула цю пропозицію.


За матеріалами - Korespondent

У четвер, 6 травня, в ДВК було внесено необхідні документи для реєстрації двох головних претендентів на президентську посаду - маршала Сейму Броніслава Коморовського та брата-близнюка загиблого президента Польщі Ярослава Качинського.


Джерело - РІА Новости

Президент РФ Дмитро Медведєв вважає, що Велику Вітчизняну війну виграв народ, а не Йосип Сталін, і хоча громадяни країни мають право добре до нього ставитися, ренесанс сталінізму у Росії відкидається.


За матеріалами - УНІАН

Жодній з партій не вдасться набрати більше половини місць у Палаті громад. Так званий "підвішений парламент" буде сформований вперше з 1974 року.


За матеріалами - УНІАН

Як попереджають експерти, результати наступних виборів можуть бути через суд оголошені недійсними у зв`язку з відсутністю компромісу з конфігурації одного їх найбільших виборчих округів Бельгії.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Партнерство чи членство у НАТО – це має вирішувати сама Україна», – заявив у середу Генеральний Секретар Альянсу Андерс Фоґ Расмуссен.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За офіційними даними, троє людей загинуло в Афінах, коли розлючений натовп закидав приміщення банку пляшками із запалювальною сумішшю. Кілька будинків у центрі міста охопила пожежа.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка європейських видань називають нинішні кроки Москви щодо України «диктатом», коли українська сторона «поставлена у безвихідь».


Джерело - Korespondent.net

При цьому віце-президент США вказав, що у Вашингтоні не бачать необхідності створення в Європі "нових договорів або організацій, але, навпаки, будуть прагнути до створення більш безпечної Європи, що бере до уваги мінливий характер загроз.


Джерело - УНІАН

Журналісти польської радіостанції RMF24 і телеканалу TVN24 повідомили ці дані, пославшись на розшифровану інформацію "чорних скриньок". Офіційного підтвердження або спростування цієї інформації поки не надходило.


Джерело - УНІАН

Тим часом цієї ночі на світових електронних торгах курс євро по відношенню до долара опустився нижче за чергову психологічно важливу відмітку – 1 долар 28 центів. Це найнижча вартість єдиної європейської валюти з березня минулого року.


Джерело - Українська служба ВВС

У громадськості все більший гнів викликають уряд та іноземці через програму жорстких заходів, метою яких є отримання пакету допомоги.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Падіння курсу євро – одна з ознак того, що на практиці в оптимізм політиків не дуже вірять. Фінансові аналітики називають фінансову допомогу Греції з боку країн ЄС та МВФ всього лише «паузою» в кризі, а не шляхом для її вирішення.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Словаччини Іван Гашпарович підписав так званий патріотичний закон. Офіційно документ називається – «Закон про державні символи». На фасадах усіх шкіл відтепер обов'язково мають висіти державні прапори.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Начальник генерального штабу Збройних сил України Іван Свида відверто говорив про те, що підписання меморандуму щодо обміну даними про повітряну обстановку було його мрією та називав цю подію історичною.


Джерело - УНІАН

Сотні демонстрантів закидали каменями спецназ у будівлі парламенту Греції.


Джерело - Українська правда, УНІАН

У вівторок під час заходу до Миколаєва великий десантний корабель ЧФ РФ "Ямал" перекинув український буксир "Бузький".


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Євросоюз та США не повинні мовчки споглядати за економічним завоюванням України росіянами.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Те, що може запропонувати ЄС – це все те саме, що і раніше – вільну торгівлю, перспективу безвізових подорожей і трошки грошей. Все пов’язано бюрократичними умовами, які стають чимдалі жорсткішими та формалізованими.


Джерело - УКРІНФОРМ

Активну участь в акціях протесту беруть викладачі шкіл і вузів, лікарі державних лікарень. З учорашнього дня страйкують прибиральники сміття. У середу, 5 травня, страйк авіадиспетчерів може паралізувати повітряний рух у країні.


Джерело - УКРІНФОРМ

За інформацією видання "Річ Посполита", це може свідчити про погане забезпечення польоту польськими наземними службами.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У травні група експертів на чолі з Мадлен Олбрайт представить Генеральному Секретареві Андерсу Фогу Расмуссену звіт про обговорення цих питань країнами –членами Альянсу.


Джерело - CNN, Korespondent

Нафта, оголосив у вівторок, 4 травня, близько полудня за місцевим часом губернатор Луїзіани Бобі Джиндал, дійшла до незаселених островів Шанделюр - крайньої східної точки штату.


Джерело - Korespondent.net, BBC

"Ми не раді санкціям, але ми й не боїмося їх", - наголосив Ахмедінежад.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

За словами Генерального Секретаря, у світі, в якому існують ядерні озброєння, «НАТО потрібен надійний, ефективний і безпечний у користуванні засіб стримування".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Представник ділового відділу партії консерваторів, провіщає жахливі фінансові наслідки можливого альянсу, включно з нестабільністю фунту стерлінгів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сільське господарство України має великий потенціал у сфері альтернативної енергетики. Реалізувати його допоможуть західні технології, переконані у нещодавно створеному Європейсько-українському енергетичному агентстві.


Джерело - Associated Press

Міністерство оборони США розсекретило інформацію про кількість ядерної зброї, яку має Америка. Як стало відомо, на озброєнні американської армії перебуває 5 тис. 113 ядерних боєголовок.


Джерело - УНІАН

Близько ста учасників комуністичної профспілки Всеробітничий фронт боротьби (РАМІ) влаштували акцію протесту на афінському Акрополі, повідомляють у вівторок вранці місцеві телеканали.


Джерело - Українська слжба "Радіо свобода"

План суворої економіки, представлений у Брюсселі лідерами Греції, включає справді безпрецедентні заходи. Тридцять мільярдів євро Афіни мають зекономити вже протягом наступних трьох років.


За матеріалами - УНІАН

Американські авіаперевізники United Airlines і Continental Airlines оголосили спільну заяву про злиття, в результаті якого буде утворена найбільша в світі авіакомпанія.


Джереол - УНІАН

Джерела повідомили, що як підозрюваний був арештований натуралізований американський громадянин Шахзад Файсал, який нещодавно повернувся з Пакистану, де провів кілька місяців.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Після того, як у Європі Німеччину критикували за зволікання з допомогою Греції, уряд у Берліні натиснув на газ. У понеділок уряд канцлера Анґели Меркель затвердив проект відповідного закону. Голосування у п’ятницю.


За матеріалами - Korespondent

"Я закликаю ядерні держави підтвердити беззастережну прихильність до кроків щодо знищення ядерної зброї. Нездатність зробити їх буде означати крок назад. Пора перетворити ці зобов'язання в дії", - сказав Генсек.


За матеріалами - Korespondent

Список складається з сорока лідерів держав, а також деяких організацій і державних структур.


Джерело - Korespondent

Іранський президент запропонував виключити США з керуючих органів МАГАТЕ через погрози Сполучених Штатів використовувати ядерну зброю.


Джерело - УНІАН

Журналісти з`ясували, що шість років політик мав роман із 29-річною Вірою Бейкер.


Джерело - УНІАН

За якого ліквідація наслідків аварії займе від двох до трьох місяців.


Джерело - Korespondent

Нового героя Нью-Йорка, який всіляко відмовляється від спілкування з журналістами, звуть Ленс Ортон, повідомляє в неділю "New York Times".


За матеріалами - Korespondent

28 квітня Браун у рамках передвиборчої кампанії відповів на кілька запитань виборниці, мило з нею попрощався, а потім, уже в машині, забувши про включений мікрофон, сказав: "Звідки взялася ця вузьколоба тітка".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Замість цього ми ще йому підкидаємо вугілля і опиняємося там, де ми є зараз. Ми будемо розплачуватися за марнотратство Греції ще кілька місяців, а потім все одно настане дефолт», - Йосеф Йоффе, редактор Die Zeit.


Джерело - "Голос Америки", Українська правда

"Я думаю, Сполучені Штати не мали достатньо конструктивного підходу щодо розвитку України, хоча ми справді пробували і дещо зробили", - сказала Кептур.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Для громадян Греції це означає підвищення податків, радикальні скорочення зарплат, підвищення пенсійного віку та подорожчання товарів через збільшення податку на додану вартість від 21 до 23 відсотків.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згода України закуповувати більше газу в Росії, що було елементом домовленостей, ускладнить реалізацію проектів енергозбереження, які мали втілюватися спільно з Європейським Союзом.


За матеріалами - УНІАН

Підписання українськими властями запропонованого на цьому тижні главою російського уряду Володимиром Путіиним договору про енергетичну співпрацю унеможливить співробітництво у цій сфері з Європейським Союзом.


АНАЛІТИКА

Роберт Каган - The Washington Post

Однією з головних цілей політики «перезавантаження» адміністрації Обами у відносинах з Росією було прагнення заручитися підтримкою Москви в іранському питанні. США пішли на значні поступки Москві і спричинили хвилю занепокоєння в Східній Європі.


Єндрю Статтофорд - The Weekly Standard

Танки не поїдуть в разі колапсу євро, але це не означає, що не з'явиться відповідна нагода для пакету підтримки у 1 трлн. доларів для спільного валютного союзу ЄС.


The Financial Times - Гідеон Рахман

Якщо європейський експеримент починає розвалюватися – після понад 60 років кропітких досягнень – то ідеї, які уособлює Європа, також зазнають ушкоджень.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Аналіз та рекомендації Групи експертів для нової Стратегічної Концепції НАТО


Джерело - The Wall Street Journal

“Народи-імпортери у Європі та Азії зможуть сказати чавесам і путіним, що вони можуть запхати свій газ назад у землю”, -наголошує автор статті.


Олексій Коломієць - Центр європейських і трансатлантичних студій (спеціально для «ДТ»)

Насправді все може звестися до вибору одного з двох варіантів. Перший — вихід Греції з єврозони і повернення до використання національної валюти. Другий — створення повномасштабного економічного уряду на рівні ЄС.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - ПА НАТО

В рамках весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО Вайра Віке-Фрейберга виступила з доповіддю «Росія і Захід — політика перезавантаження і енергетична безпека». У своїй промові вона назвала довгострокову співпрацю з Росією «небезпечною для Латвії і для


Джерело - Голос Америки

В якій визнається потреба застосування військової сили, але як останній засіб, і підкреслюється необхідність посилення міжнародної дипломатичної співпраці.


Газета "День" - Микола Сірук

Таким чином, Київ пішов на поступки тоді, коли Москва не поступилася ані на йоту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це вчораі у Брюсселі заявив Єврокомісар з питань економіки та монетарної політики Оллі Рен під час виступу в рамках Брюссельського економічного форуму.


За матеріалами - Korespondent

Королева Великобританії Єлизавета II виступить сьогодні в парламенті з тронною промовою, якою за традицією, відкриє першу сесію парламенту після виборів до Палати громад.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час тривалої розмови з Президентом стало зрозуміло, що директор "втратив прихильність президента", цитує агентство Associated Press слова одного із високопосадовців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Напередодні канцлер Німеччини попередила про «непередбачувані наслідки» для Євросоюзу в разі краху євро.


За матеріалами - Української правди

"Це "Газпром" не буде міняти, не розуміючи, навіщо йому це потрібно", - заявив російський віце-прем'єр Ігор Сєчін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

НАТО продовжує розробляти нову стратегічну Концепцію 21 століття. Черговим етапом стала презентація аналізу та рекомендацій до Концепції, розроблених групою експертів на чолі з колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт.


Джерело - AFP, Korespondent

Іран скеровуватиме 1200 кг низькозбагаченого урану в Туреччину для його переробки в більш високо збагачені форми, придатні для використання в наукових цілях.


За матеріалами - Сайту "України-НАТО" МЗС України

Заступник Міністра оборони США Посол пан Александр Вершбоу високо оцінив участь Збройних Сил України у міжнародних миротворчих операціях, зокрема, антитерористичній операції НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Деталі доповіді МЗС Росії, підготовленої на замовлення Кремля, публікує впливова «Уолл Стріт Джорнал». Чимало оглядачів уже встигли висловити сумнів у «випадковості» витоку документа та ще й у російській пресі.


За матеріалами - ВВС, Української правди

Після аудієнції з королевою Британії Єлизаветою II у Букингемському палаці Камерон оголосив про намір сформувати правлячу коаліцію з лібералами-демократами.


Джерело - УНІАН

За кандидата від найбільшої опозиційної партії ”Право і справедливість” Ярослава Качинського готові проголосувати у першому турі 34% виборців.


За матеріалами - Korespondent

У Великобританії триває підрахунок голосів, поданих на загальних виборах, що відбулися в четвер. За опитуваннями, консерватори перемагають, але не отримують вирішальної більшості.


Джерело - Korespondent

Понад 4 тис. кандидатів борються за 650 місць в нижній палаті парламенту - Парламенті громад.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Конференція ООН триватиме три тижні – з 3 по 28 травня. Договір про нерозповсюдження ядерної зброї був відкритий для підписання в ООН у 1968 році і набув чинності через два роки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект