НОВИНИ

31.05.2010 | Влада США визнала розлив нафти в Мексиканській затоці найбільшою екологічною катастрофою
Джерело - Korespondent

Влада США офіційно визнала розлив нафти в Мексиканській затоці найбільшою екологічною катастрофою в історії країни.

Дехто вже навіть називає її "американським Чорнобилем".

Спроба компанії British Petroleum залити свердловину цементним розчином "титанічний армреслінг на океанському дні", як називало її керівництво BP, провалилася. Тепер у компанії розглядають інші варіанти.

Зі слів головного інженера компанії Дуга Саттлса, тепер BP спробує зупинити витік за допомогою стримуючого клапана. Клапан повинен перекрити пошкоджену  колону трубопроводу на глибині близько 1,5 тис. м, яку обріжуть за допомогою дистанційно керованих автоматичних підводних апаратів. "Якщо цей метод спрацює, він дасть нам змогу захопити значну частину нафти, але гарантувати цього ми поки не можемо", - сказав Саттлс. З його слів, для оцінки результатів цієї роботи буде потрібно не менше ніж чотири дні. Він також додав, що на такій глибині цей спосіб буде застосовуватися вперше, повідомляє Reuters.

BP спростовує повідомлення про виявлення підводних скупчень нафти

Крім того, виконавчий директор компанії BP Тоні Хейворд в неділю спростував твердження вчених про виявлення в Мексиканській затоці великих підводних скупчень нафти, повідомляє AP. Зі слів Хейворда, нафта знаходиться тільки на поверхні води, і BP "не виявила доказів існування" "плям" в товщі води.

Раніше помічник президента США Барака Обами з енергетики і кліматичних змін Керол Браунер в неділю заявила, що витік нафти в Мексиканській затоці, можливо, не вдасться зупинити до серпня.

Крім того, адмірал берегової охорони США Тед Аллен повідомив про рішення Адміністрації Обами "потроїти" ресурси, кинуті на боротьбу з витоком.

Нагадаємо, нафтова платформа Deepwater Horizon, якою керувала ВР,  біля узбережжя штату Луїзіана вибухнула 22 квітня, в результаті чого незабаром затонула. Після цього в Мексиканську затоку почала витікати величезна кількість нафти, загрожуючи екосистемі регіону. Раніше інженери компанії двічі робили спроби відкачати нафту на поверхню через спеціальний купол, проте не досягли успіху.

За оцінками уряду, щодня в море витікає від 12 до 19 тисяч барелів нафти (від 1,9 до 3 мільйонів літрів).

На ліквідацію аварії компанія BP вже витратила близько 760 мільйонів доларів, включаючи витрати на збір нафти, зупинення  витоку і буріння додаткових свердловин, а також компенсації та відшкодування збитків.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект