НОВИНИ

12.05.2010 | Призначено нових британських міністрів
За матеріалами - УНІАН

Королева Великої Британії Єлизавета Друга затвердила лідера британської партії ліберал-демократів Ніка Клегга на посаді заступника прем`єр-міністра в новому коаліційному уряді, зазначається в повідомленні Даунінг-стріт.

Її Величність Королева люб`язно погодилася затвердити Ніка Клегга на посаді заступника прем`єр-міністра.

Таким чином, партія либерал-демократів вперше з часу свого заснування в 1988 році змогла ввійти до уряду. До цього посади в кабінеті займали тільки представники Ліберальної партії Великобританії, з якої вийшли нинішні ліберал-демократи, - в рамках коаліційного уряду, створеного Вінстоном Черчиллем під час Другої світової війни.

Посада віце-прем`єра не передбачена конституційними нормами, проте є однією з найвищих посад у кабінеті. Заступник прем`єр-міністра не є також і обов`язковою посадою - заступник був у екс-прем`єра Тоні Блера, проте наступний глава кабінету Гордон Браун не став нікого призначати на цю позицію.

Поки невідомо, яке коло повноважень буде у сфері відповідальності Клегга як віце-прем`єра.

Як повідомляє Даунінг-стріт, королева також схвалила призначення на різні посади в кабінеті міністрів ще чотирьох його однопартійців. Наразі відомі імена трьох з них.

Один з найдосвідченіших партійців Вінс Кейбл, який відповідає в партії за фінансову політику, одержав посаду головного секретаря Казначейства - фактично, заступника міністра фінансів. Сама посада голови Мінфіну, всупереч очікуванням, йому не дісталася, а пішла до "тіньового" канцлера Джорджа Осборна.

Голова партійного апарату, шотландець Денні Александер стане міністром у справах Шотландії, а Девід Лоус одержить пост міністра у справах дітей, шкіл і сім`ї.

Раніше стало відомо, що посади одержали "тіньові" міністри-консерватори.

Новим канцлером Казначейства (міністром фінансів) Великобританії призначено Джорджа Осборна, посаду міністра закордонних справ одержить Вільям Хейг. Обидва раніше мали відповідні посади в "тіньовому" кабінеті, передають британські ЗМІ з посиланням на свої джерела в новому уряді.

Осборн - один з найближчих соратників нового прем`єр-міністра Девіда Кемерона. Він обіцяє протягом 50 днів прийняти екстрений бюджет для боротьби з рекордним внутрішнім боргом країни, а також провести скорочення бюджетних витрат до 6 мільярдів фунтів стерлінгів.

Хейг був лідером Консервативної партії в 1997-2001 роках.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект