НОВИНИ

10.05.2010 | Британія не братиме участь у фінансовій підтримці країн єврозони
Джерело - Korespondent

Міністр фінансів Великобританії Алістер Дарлінг заявив в неділю, 9 травня, що королівство не може і не буде підтримувати фонд термінової допомоги ЄС, покликаний підтримати слабкі економіки країн єврозони.

Дарлінг заявив, що Британія не буде підтримувати євро
Reuters

 

"Для мене це очевидно, що якщо надійде пропозиція створити фонд екстреної допомоги євро, то це справа країн єврозони. Що ми не будемо робити, і що ми не можемо собі дозволити зробити - так це здійснювати підтримку євро ... відповідальність за підтримку євро лежить на плечах країн обігу єдиної валюти", - наводить агентство AFP слова Дарлінга.

"Я думаю, важливо не те, що ми робимо все, що в наших силах для стабілізації ринків, а показати що ми здатні пройти крізь такий складний період", - додав міністр.

Сьогодні в Брюсселі відкрилася екстрена зустріч міністрів фінансів країн Євросоюзу. На порядку денному - питання надання фінансової допомоги Греції і створення з цією метою загальноєвропейського Стабілізаційного фонду.

Нагадаємо, труднощі в країнах Єврозони ускладнюються загостренням фінансової кризи в Греції, розмір державного боргу якої перевищив 100 відсотків ВВП, а бюджетного дефіциту - 12 відсотків ВВП. Щоб уникнути дефолту в Греції, ЄС спільно з МВФ вирішили передати Афінам протягом трьох років кредит на суму 110 мільярдів євро, причому 80 мільярдів з них зобов'язаний надати ЄС.

Одним із наслідків такого рішення стало зростання державної заборгованості самих кредиторів із числа країн Євросоюзу. При цьому, як нагадує AFP, 13 із 16 країн-учасниць Єврозони самі перебувають у групі ризику через перевищення ними граничного бюджетного дефіциту.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект