НОВИНИ

07.05.2010 | Медведєв відкинув ренесанс сталінізму в Росії
Джерело - РІА Новости

Президент РФ Дмитро Медведєв вважає, що Велику Вітчизняну війну виграв народ, а не Йосип Сталін, і хоча громадяни країни мають право добре до нього ставитися, ренесанс сталінізму у Росії відкидається.

"Є абсолютно очевидні речі - Велику Вітчизняну війну виграв наш народ, не Сталін і навіть не воєначальники при всій важливості того, чим вони займалися. Так, їх роль була, безумовно, дуже серйозною, але, водночас, війну виграли люди ціною неймовірних зусиль, ціною життя величезної кількості людей", - сказав Медведєв в інтерв'ю газеті Известия.

Російський лідер також оцінив роль Сталіна в історії країни: "Якщо говорити про державну оцінку, про те, як оцінюється Сталін керівництвом країни в останні роки, з моменту виникнення нової російської держави, то тут оцінка очевидна - Сталін вчинив масу злочинів проти свого народу. І незважаючи на те, що він багато працював, незважаючи на те, що під його керівництвом країна домагалася успіхів, те, що було зроблено стосовно власного народу, не може бути прощено".

Він зазначив, що люди, які люблять або ненавидять Сталіна, мають право на свою точку зору: "І те, що багато ветеранів, люди покоління переможців добре ставляться до Сталіна - це не дивно. Я вважаю, вони мають на це право. Кожна людина має право на власні оцінки. Інше питання, що подібні особисті оцінки не повинні впливати на державні оцінки".

При цьому Медведєв категорично відкинув думку про те, що зараз сталінізм переживає в Росії відродження: "Але в жодному разі не можна говорити про те, що сталінізм повертається в наш повсякденний побут, що ми повертаємо символіку, що ми збираємося використовувати якісь плакати, ще щось робити. Цього немає і не буде. Це абсолютно відкидається. І в цьому, якщо хочете, нинішня державна ідеологія і моя оцінка як президента Російської Федерації. Тому я б завжди тут відділяв державну оцінку від особистих оцінок ".

Нагадаємо, раніше президент Росії заявляв про неприпустимість виправдання сталінських репресій під виглядом відновлення історичної справедливості.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект