ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.05.2010 | Єлизавета II виступить у парламенті з тронною промовою
За матеріалами - Korespondent

Королева Великобританії Єлизавета II виступить сьогодні в парламенті з тронною промовою, якою за традицією, відкриє першу сесію парламенту після виборів до Палати громад.


"Офіційне відкриття парламенту у вівторок, 25 травня, знаменує формальний старт парламентської сесії 2010-11 років. Головною метою цієї барвистої державної події є виклад законодавчого порядку денного уряду в написаній ним тронній промові. Нинішнє відкриття парламенту також офіційно починає роботу парламенту нового скликання після загальних виборів", - наголошується в повідомленні прес-служби парламенту Великобританії.


У тронній промові (Queen's Speech) голова британської держави озвучить основні пріоритети роботи парламентаріїв у майбутню парламентську сесію, яка триватиме близько 18 місяців замість звичних дванадцяти. Збільшення сесії пов'язано з тим, що попередня виявилася надзвичайно короткою через загальні парламентські вибори, триваючи менше ніж п'ять місяців, включаючи різдвяні та великодні свята.


Текст тронної промови пише уряд країни і стверджує кабінет міністрів. У своєму виступі королева перераховує законопроекти, над якими парламенту слід працювати, а також оголошує про основні державні заходи і візити.


Нинішня тронна промова стане першим великим випробуванням для нового коаліційного уряду консерваторів і ліберал-демократів.


Багато проектів законів стануть абсолютно новими, поворотними і в корені відрізняються від політики колишнього лейбористського уряду.


Усього, як очікується, в тексті промови буде перераховано трохи більше ніж 20 законопроектів, проте традиційна фраза "інші заходи також може бути запропоновано на ваш розгляд" дає уряду простір для маневру в політичних і соціально-економічних обставинах, що змінюються.


Прем'єр-міністр Девід Кемерон в недільній статті в газеті News of the World вже підтвердив, що першим законопроектом, який буде внесено до парламенту, буде білль закону про освіту й дітей. За його словами, цей документ покликаний розширити свободу для шкіл у визначенні пріоритетів розвитку і програм навчання, а також дати батькам більше можливостей для участі в управлінні школами.


Крім того, за даними британських ЗМІ, в тронній промові, можливо, пролунають пропозиції щодо скасування обов'язкових ідентифікаційних карт і плани проведення політичної реформи в країні, на якій наполягають ліберал-демократи. Також планується законодавчо закріпити можливість відкликання депутата виборцями його округу, якщо парламентарій не відповідає займаній посаді.


Загальним лейтмотивом промови повинні стати принципи "свободи, справедливості та відповідальності", який новий прем'єр озвучив відразу після затвердження королевою на посаді глави коаліційного уряду 11 травня.


Нагадаємо, уряд вперше за багато років створила коаліція двох партій. Новим прем'єр-міністром став лідер консерваторів, що перемогли на виборах, Девід Кемерон, а його заступником - лідер ліберально-демократичної партії Нік Клегг. Лейбористи, які керували країною понад 12 років, перейшли в опозицію.



***


Офіційне відкриття парламенту - це пишний церемоніально обставлений захід, традиції якого налічують вже не одне сторіччя.


Перш за все, один з членів Палати громад (зазвичай це буває депутат від правлячої партії, що стежить за відвідуваністю засідань і голосуванням членів своєї партії) береться в "заручники" в королівському палаці, щоб забезпечити безпечне повернення монарха у свою резиденцію. Ця традиція належить до тих часів, коли відносини монарха і парламенту були не настільки довірливими.



Крім того, збройні стражники (йомени) обшукують будівлю парламенту і особливо його підвали в пам'ять про розкриття Порохової змови 1605. Тоді група католиків на чолі з Гаєм Фоксом мала намір підірвати будівлю, де король-протестант Яків Перший повинен був відкривати чергову сесію парламенту.


Барвиста процесія з карет у супроводі кінних гвардійців вирушає вранці з Букінгемського палацу по алеї Мелл у Вестмінстерський палац, де і розташовується парламент. Єлизавета Друга і її чоловік герцог Единбурзький їдуть у державній кареті, а в іншій кареті перевозиться королівська корона і інші регалії, доставлені завчасно з лондонської фортеці Тауер, де вони перебувають на зберіганні.


У Вестмінстерському палаці існує окремий оздоблений в'їзд для монарха. Одягнута вже в будівлі парламенту в імперську корону і мантію, Єлизавета Друга з'являється в Палаті лордів в супроводі пажів, які підтримують фалди її довгого вбрання.


Тим часом цікаві події розгортаються в Палаті громад. Тут вже чекають приходу "пристава чорного жезла" (Black Rod), який виконує роль посланника королеви. За традицією двері залу Палати громад зачиняються прямо перед його носом, і він змушений тричі стукати в двері своїм жезлом, щоб йому відчинили. Тим самим Палата громад нагадує про свою незалежність.


Після цього близько 250 з 650 депутатів нижньої палати парламенту запрошуються до зали Палати лордів для заслуховування тронної промові монарха. Представники Палати громад стоячи слухають королівську промову, тоді як лорди сидять у своїх мантіях на відведених для них місцях.


Після закінчення виступу монарха парламентарії обох палат розпочинають обговорення її основних положень. Дебати тривають протягом декількох днів і стають свого роду тестом довіри уряду.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект