НОВИНИ

18.05.2010 | Євро впав найнижче за останні чотири роки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сумніви у спроможності ЄС захистити свою валюту призвели до рекордного зниження курсу євро. У понеділок вранці євро впав до чотирирічного мінімуму. 

Курс єдиної європейської валюти у понеділок упав до найнижчого за останні чотири роки рівня – до позначки 1,22 відносно долара. Так мало євро не коштував з квітня 2006 року.

Причина такого різкого падіння – сумніви у спроможності ЄС захистити свою валюту, насамперед йдеться про перспективу порятунку Греції від загрози банкрутства, а також про кризові явища в кількох інших європейських країнах, зокрема Іспанії та Португалії.

Водночас люди продовжують масово скуповувати золото. Ціна жовтого металу стрімко зросла. У понеділок вранці на торгах у Лондоні за одну унцію золота (приблизно 31 грам)  давали  1012,81 євро, що стало новим рекордом.

Захист євро

Міністри фінансів 16 країн єврозони радитимуться у понеділок у Брюсселі щодо захисту європейської валюти і відновлення довіри до неї. Вони мають докладно обговорити  нещодавно ухвалений рятівний пакет обсягом у 750 мільярдів євро для кредитування європейських країн, які постають перед загрозою банкрутства. Багато юридичних питань щодо реалізації цієї ініціативи досі залишаються відкритими.

Тим часом Франція закликає до створення чогось на кшталт єдиного європейського економічного уряду.  «Фінансове регулювання  єврозони є необхідним»,- заявила французький міністр фінансів Крістін Лаґард. Для того, щоб цього досягти,  за її словами, потрібно створити «економічний уряд» ЄС.          


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект