НОВИНИ

07.05.2010 | У Польщі завершено реєстрацію кандидатів на посаду президента
За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 7 травня, опівночі за місцевим часом державна виборча комісія Польщі (ДВК) завершила реєстрацію кандидатів у президенти країни.

У четвер, 6 травня, в ДВК було внесено необхідні документи для реєстрації двох головних претендентів на президентську посаду - маршала Сейму Броніслава Коморовського та брата-близнюка загиблого президента Польщі Ярослава Качинського.

Для реєстрації кандидат у президенти повинен надати не менш ніж 100 тисяч підписів громадян.

Так, кандидат у президенти Польщі, спікер польського Сейму Броніслав Коморовський (правляча партія Громадянська платформа) у четвер представив у Центральну виборчу комісію майже 770 тисяч підписів на свою підтримку для офіційної реєстрації як кандидата на посаду глави держави, повідомили у виборчому штабі Коморовського.

У свою чергу, екс-прем'єр Польщі і лідер партії Право і справедливість Ярослав Качинський у четвер передав у Центральну виборчу комісію рекордну кількість підписів на свою підтримку для офіційної реєстрації як кандидата на посаду глави держави - понад 1,65 мільйона.

Ярослав Качинський на короткому брифінгу подякував усім полякам за підтримку. "Польща має право мріяти про те, що буде сильною, з нею будуть рахуватися у світі, що (Польща) буде справедливою. І думаю, звідси така підтримка (виборців)", - сказав лідер партії Право і справедливість.

Місцеві аналітики зазначають, що передвиборна кампанія цього разу відбуватиметься у вкрай стислі терміни і в основних кандидатів на вищу державну посаду в Польщі може навіть не залишитися часу на політичні дебати, передає ИТАР-ТАСС.

Вибори нового глави держави, як очікується, відбудуться 20 червня, можливий другий тур виборів відбудеться 4 липня.

Як відомо, 10 квітня в авіакатастрофі під Смоленськом загинув президент Польщі Лех Качинський, після чого, відповідно до конституції країни, повноваження глави держави автоматично перейшли до спікера нижньої палати парламенту Броніслава Коморовського.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект