НОВИНИ

31.05.2010 | Сьогодні починається саміт Росія-ЄС
За матеріалами - УНІАН

В рамках саміту Росія-ЄС будуть продовжені переговори щодо перспектив відміни взаємних візових обмежень.


31 травня – 1 червня 2010 р. в м. Ростов-на-Дону відбудеться черговий – двадцять п`ятий за ліком саміт Росія-ЄС. Російську делегацію очолить Президент РФ Дмитро МЕДВЕДЄВ, делегацію ЄС – голова Європейської ради Херман ван РОМПЕЙ і голова Європейської комісії Жозе Мануель БАРРОЗУ.


«Важливим аспектом майбутнього саміту стане продовження діалогу щодо перспектив відміни взаємних візових обмежень, наявність яких деструктивно позначається на всіх сферах співпраці Росія-ЄС, зокрема з прицілом на перехід до обговорення конкретного проекту угоди з відміни візових вимог», - йдеться в повідомленні.


Наголошується, що особливе місце на порядку денному буде відведено дискусії з формування нової архітектури євроатлантичної безпеки, зокрема з урахуванням висунутої Президентом Російської Федерації ініціативи про укладання Договору про європейську безпеку.


Також традиційно до порядку денного саміту включається обмін думками з актуальних міжнародних питань – ситуації в близькосхідному мирному процесі, Афганістані і Пакистані, навколо ядерної програми Ірану, конфлікти в Європі (кіпрське врегулювання, Косово, Придністров`я і Грузія).


За інформацією прес-служби Президента РФ, планується, що сторони розглянуть тему протидії глобальній фінансово-економічній кризі, що стала за минулі чотири саміти традиційною. У цьому контексті очікується, що сторони обговорять реалізацію рамкової угоди щодо забезпечення впевненого, стабульного і збалансованого економічного зростання, реформування міжнародних фінансових організацій і вдосконалення механізмів глобального фінансового регулювання.


Крім того, в рамках саміту Росія-ЄС планується приділити серйозну увагу проблематиці енергетичної безпеки.


«Передбачається, що серйозна увага буде приділена проблематиці глобальної енергетичної безпеки в розрізі підвищення енергоефективності, енергозбереження, диверсифікації транзитних маршрутів – чому покликана сприяти, зокрема й реалізація таких великих проектів як «Північний потік» і «Південний потік», - йдеться в повідомленні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект