НОВИНИ

05.05.2010 | У Великій Британії наближається до завершення виборча кампанія
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Нинішні британські вибори нагадують гонку трьох жеребців. Щільно переслідувані ліберальними демократами, консерватори лідирують. Владні лейбористи йдуть третіми та намагаються загравати з конкурентами. 

Прем’єр-міністр Великої Британії - лейборист Гордон Браун - перебуває на третьому місці за підсумками опитувань політичних смаків британців. Щоб стати на чолі уряду, йому знадобиться партнер. Він зондує поведінку ліберальних демократів та збирається запропонувати пакт про альянс після виборів. Браун навіть висловився на підтримку ідеї виборчої реформи, запропонованої ліберальними демократами.

Пошуки альянсів

За його словами, партія лейбористів хоче бачити нове обличчя Палати громад та новий вигляд Палати Лордів. Він додає, що його партія готова провести референдум та сподівається на підтримку лібералів, але усвідомлює, що консерватори не підуть на це.

В свою чергу, лідер ліберально-демократіичної партії Нік Клег вважає ідею альянсу між двома партіями абсурдною.

Отже, залишаються консерватори. Але ця партія та їхній лідер Девід Камерон теж не в захваті від перспектив альянсу. Камерон стверджує, якщо в парламенті жодна з партій не отримує більшості, тоді це буде парламент «чвар та суперечок».

Парламент без більшості?

До того ж, Кен Кларк, представник ділового відділу партії консерваторів, провіщає жахливі фінансові наслідки можливого альянсу, включно з нестабільністю фунту стерлінгів. За його словами дефіцит бюджету, який вже навіть може змагатися з дефіцитом бюджету Греції, – це головна проблема країни.

За підсумками опитувань, парламент без парламентської більшості - це якраз те, чого бажає переважна більшість британців. Громадяни країни втомилися від незмінної старої політики та бажають об’єдна́ння партій на шляху рятування країни. Дата виборів - 6 травня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект