НОВИНИ

05.05.2010 | Пілоти літака президента Польщі довго не знали про погані метеоумови біля Смоленська - "Річ Посполита"
Джерело - УКРІНФОРМ

Пілоти літака президента Польщі Лєха Качинського, який 10 квітня цього року розбився під Смоленськом, могли дізнатися про погані метеоумови в районі аеродрому "Смоленськ-Північний" лише за 15 хвилин до спроби здійснення посадки. За інформацією видання "Річ Посполита", це може свідчити про погане забезпечення польоту польськими наземними службами.

Газета зазначає, що про стан погодних умов в районі російського аеродрому екіпаж повітряного судна довідався від Військового Центру гідрометеорології РП (CHSZ) о 08:27 за київським часом, ще перед стартом літака у Варшаві. Ця інформація була за 06:00, і, як згодом виявилося, вже стала неактуальною, наголошує видання. Натомість нову інформацію про різке погіршення метеоумов станом на 09:00 в Польщі отримали о 09:25, однак не передали на борт літака.

Видання повідомляє, що про зміну погодних умов екіпаж повітряного судна могли повідомити з CHSZ чи Центру повітряних операцій (COP). Однак цього не було зроблено, оскільки немає практики інформування екіпажу літака, коли він залишив межі повітряного простору країни. Це у коментарі газеті підтвердив речник Повітряних сил Польщі Роберт Купрач: "Інформацію про погоду надає пункт контролю повітряного простору, де в цю хвилину перебуває літак, або контролер аеродрому "Смоленськ-Північний".

Польський військовий пілот прокоментував газеті, що у випадку авіарейсів за участю перших осіб держави, визначенням умов у районах посадки на необладнані аеродроми повинні обов'язково займатися CHSZ і COP. "З усієї ситуації випливає, що два пілоти самостійно вирішили полетіти в суботу до Смоленська, і запросили на борт президента", - цитує часопис пілота. При забезпеченні перельоту до Смоленська панували пасивність, хаос і залишення екіпажу літака без допомоги, робить висновок газета.

"Річ Посполита" звертає увагу, що серед чотирьох основних причин, які могли призвести до авіакатастрофи повітряного судна, є також погана організація і забезпечення авіаперельоту. За інформацією газети, військова прокуратура Польщі вже вилучила для подальшого вивчення в Центрі гідрометеорології Збройних Сил країни документи, що стосуються трагічного авіарейсу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект