НОВИНИ

26.05.2010 | Румунія стає для ЄС ще більшим головним болем, ніж Греція
Джерело - УНІАН

Профспілки Румунії мають намір почати в понеділок, 31 травня, загальний страйк через оголошені президентом країни Траяном Бесеску заходи економії, зокрема, скорочення заробітної плати в бюджетній сфері на 25%.

Затримка хірургічних операцій, скасування іспитів на ступінь бакалавра, зупинка автобусів і потягів, припинення роботи органів місцевого самоврядування - такою може стати Румунія в понеділок.

Раніше більше 30 тисяч румун вже вийшли на акцію протесту в Бухаресті. Вони вимагали відмови від політики затягування поясів, продиктованої МВФ в обмін на черговий транш 20-мільярдного кредиту. В акції брали участь пенсіонери, службовці, вчителі, лікарі й інші працівники бюджетної сфери. Усі вони виступають проти планів уряду із скорочення зарплат і пенсій, закриття лікарень і шкіл.

Минулого тижня кабінет міністрів Румунії погодив з МВФ план відновлення фінансової стабільності. Серед жорстких заходів - зниження пенсій на 15%, зарплат бюджетникам на 25%, скорочення сотень тисяч робочих місць, згортання великої частини соціальних програм, закриття 150 лікарень. Планується і підвищення деяких податків. Президент країни закликає румун "затягнути паски, щоб уникнути катастрофи, яка охопила Грецію".

З великою тривогою на те, що відбувається в Румунії, дивиться Євросоюз. За інформацією деяких німецьких ЗМІ, Румунія стає для ЄС ще більшим головним болем, ніж Греція і деякі інші країни Євросоюзу, що опинилися на межі подібного економічного колапсу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект