ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.05.2010 | Британія в очікуванні остаточних результатів виборів
За матеріалами - Korespondent

У Великобританії триває підрахунок голосів, поданих на загальних виборах, що відбулися в четвер. За опитуваннями, консерватори перемагають, але не отримують вирішальної більшості.

Після того, як визначилася доля понад 300 з 650 місць у Палаті громад, видно, що Консервативна партія має всі шанси отримати найбільшу кількість місць у парламенті.

При цьому попередні результати виборів говорять про те, що парламент виявиться, швидше за все, "підвішеним", тобто жодна партія не набере переважної більшості.

Неофіційне опитування осіб, які проголосували, на виході з дільниць для голосування, проведене на замовлення ВВС та інших телеканалів, свідчить, що консерватори отримають 305 місць, лейбористи - 255, ліберал-демократи - 61. Ще 29 мандатів дістанеться невеликим партіям.

Девіду Камерону, лідеру торі, поки не вистачає всього 21 місця в палаті громад для формування однопартійного уряду.

"Нам слід дочекатися публікації всіх результатів, але я думаю, що вже зрозуміло, що лейбористський уряд втратив мандат на управління нашою країною, - заявив лідер консерваторів Девід Камерон. - Хоча багато результатів ще не оголошено, схоже, що Консервативній партії вдасться отримати більше місць у парламенті в результаті цих виборів, ніж на будь-яких виборах за останні, мабуть, 80 років".

Ці слова вимовив Камерон після того, як його обрали до парламенту від Уїтні, традиційного оплоту консерваторів, набравши 58,8% голосів.

Лідера Лейбористської партії Гордона Брауна було переобрано депутатом Палати общин від шотландського виборчого округу Киркалді-енд-Коуденбіт, набравши 64,5% голосів.

"Мій обов'язок перед цією країною, що пройшла через ці вибори, внести мій внесок у те, щоб у Британії був сильний, стабільний і принциповий уряд, здатний вести Британію до стійкого відновлення економіки", - заявив Браун.

Джерела на Даунінг стріт заявили, що Гордон Браун спробує сформувати коаліційний уряд. Проте попередні дані свідчать також про те, що вирішальної більшості не набирають і лейбористи у можливому альянсі з ліберал-демократами.

Підрахунок голосів на виборах у Північній Ірландії поновився

Тим часом, підрахунок голосів на виборах до парламенту Сполученого Королівства, припинений в ніч на п'ятницю в двох округах Північної Ірландії через підозри про закладену бомбу, відновлено, повідомляє ВВС.

Підозрілий автомобіль, в якому могло бути закладено вибуховий пристрій, виявили поблизу розташованого в спортивному комплексі міста Лондондеррі центру з підрахунку голосів в округах Фоїл і Іст-Лондондеррі близько півночі (03.00 мск).

Співробітників центру, а також мешканців навколишніх будинків було евакуйовано і розміщено в адміністративній будівлі неподалік.

Армійські експерти провели контрольований вибух підозрілого автомобіля. Поліція підтвердила, що в машині було закладено вибуховий пристрій.

Відкладений підрахунок голосів у даних округах відновлено. По округу Фоїл його уже завершено, і в ньому оголошено переможця.

Нагадаємо, загальні вибори у Великобританії, які визначать новий склад нижньої палати парламенту - Палати громад - і, можливо, приведуть до зміни уряду, проводили у четвер, 6 травня. Понад 4 тис. кандидатів боролися за 650 місць в нижній палаті парламенту - Парламенті громад.

Вибори в цілому відбулися без ексцесів. Єдиним великим інцидентом стала авіакатастрофа легкого літака, на борту якого перебував кандидат від Партії незалежності Сполученого Королівства Найджел Фараж. Отримавши переломи і травми, він перебуває в лікарні і не зможе бути присутнім на оголошенні результатів у своєму окрузі.

Крім того, через високу активність виборців, у багатьох округах до останнього моменту до виборчих дільниць стояли довгі черги. У результаті сотні виборців, які простояли в чергах, не встигли взяти участь у виборах. Влада повідомляє, що на деяких дільницях довелося викликати поліцію для заспокоєння розгніваних громадян.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект