НОВИНИ

28.05.2010 | Стабільна робота української ГТС є спільним інтересом Києва, Москви і Брюсселя - представник Ради ЄС
Джерело - УКРІНФОРМ

Україна, Росія та Євросоюз мають спільний інтерес у стабільній та надійній роботі української газотранспортної системи. Про це сьогодні у Брюсселі під час зустрічі з журналістами напередодні саміту Росія-ЄС заявив високопоставлений представник Ради ЄС.

Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу про принципову можливість безконфліктного поєднання зусиль ЄС і Росії в модернізації української ГТС, представник Ради ЄС нагадав, що газотранспортна система - це ключовий національний ресурс України, який забезпечує суттєвий рівень прибутку для української економіки, і водночас - одна з найбільших газотранспортних систем у світі.

"ЄС, як кінцевий споживач російського газу, та Російська Федерація, як головний постачальник газу в Європу, мають у цьому спільний інтерес. Інтерес у стабільній, надійній та дійсно безпечній транзитній мережі в Україні. У чому ми всі погоджуємося - українці, росіяни і європейці, - у тому, що для цього необхідні значні інвестиції. У травні минулого року відбулася конференція з модернізації газової мережі (України - ред.), яка привабила значні фінансові зобов'язання з боку міжнародних фінансових інституцій. Зараз ми працюємо разом з Україною, щоб такі інвестиції відбулися. При цьому ми завжди говорили, що ці зусилля є відкритими для Росії", - зауважив представник Ради ЄС.

Він визнав, що останнім часом з'явилися деякі інші ідеї щодо інвестицій, або навіть щодо створення спільних підприємств у газотранспортній сфері, і висловив переконання, що всі сторони зацікавлені у чіткій координації зусиль для реалізації спільного інтересу.

"На цей час не існує визначених або вже прийнятих рішень. Одна річ є очевидною - це те, що і Росія, і Україна зацікавлені в тому, щоб ЄС, зі своїми компаніями та фінансовими інституціями, разом з міжнародними фінансовими інституціями, з якими ми працюємо у спільному напрямку, брав участь у забезпеченні ефективності (газотранспортної - ред.) системи. Це на додаток відкриє Україну для суттєвих інвестицій в інших сферах енергетики, які є можливими і які ще не були зроблені протягом кількох минулих років", - відзначив представник Ради ЄС.

Саміт Росія-ЄС має відбутися у місті Ростов-на Дону 31 травня - 1 червня 2010 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект