НОВИНИ

27.05.2010 | Україна не зможе обійти обхідні газогони
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Українська сторона і надалі намагатиметься переконати Росію та Європу відмовитися від обхідних газопроводів, заявив міністр палива та енергетики. За словами Юрія Бойка, для цього Україна має важелі. Проте, на думку експертів, така перспектива наразі виглядає нереальною.

 

Росія вже офіційно почала будувати «Північний потік» 9 квітня 2010 року

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявляє, що українська сторона і далі переконуватиме Росію та Європу відмовитися від будівництва «Північного» та «Південного потоків», завданням яких є транспортувати російський газ до Європи в обхід України.

Міністр не зважає, що Президент Росії Дмитро Медведєв під час нещодавнього візиту до Києва вже дав однозначну відповідь: питання щодо цього вирішене.

Попри це, Бойко заявляє, що Україна має на підтримку свого прагнення «різні важелі, які базуються на тому, що Україна є гарантом безпеки для Євросоюзу і гарантом транзиту 80% російського газу до Європи».

Шанси є, та не в України

Раніше ж Прем’єр-міністр Микола Азаров зазначав, що будівництво «Північного потоку» зупинити неможливо, тому що воно уже почалося. Що ж до «Південного потоку», то, на думку Азарова, в України ще залишається шанс переконати Росію відмовитися від цього.

Попри те, що будівництво «Південного потоку» ще не розпочалося, Україні не вдасться переконати Росію та Європу відмовитися від нього, зазначає директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін. Можливе хіба що відтермінування будівництва цього газогону, та й то не через якісь дії України, вважає Саприкін.

«Що б не робила Україна, – чи то з «Нафтогазом», чи продовжувала оренду Чорноморського флоту ще на 100 років, – плани будівництва будуть упроваджуватися в життя. Обхідні газопроводи будуть будуватися. Єдине, що може тимчасово зупинити будівництво «Південного потоку», – це, насамперед, брак коштів у «Газпрому», а також відсутність споживання газу у ЄС», – каже експерт.

Повний контроль

Росія діє відповідно до своєї енергетичної стратегії, зазначає міністр ПЕК опозиційного уряду Олександр Гудима. Відтак відмовлятися від будівництва газопроводів, які йдуть в обхід України, вона не буде.

Більше того, на думку Гудими, російська сторона робитиме все, щоб отримати контроль і над українською ГТС.

«Росія має свою політику. Вона про неї заявляє твердо. Вона вже сказала, що від своїх планів відмовлятися не буде, – переконаний фахівець. – Тобто, буде будувати і «Північний», і «Південний» потоки. Росія також домагається, щоб їй була віддана українська газотранспортна система і щоб вона мала під своїм контролем фактично три потоки: «Північний», «Південний» і український».

Наразі українські чиновники відкидають можливість поглинання «Нафтогазу» «Газпромом» чи банкрутство українського підприємства. (Йдеться про пропозицію російського прем’єра Володимира Путіна щодо об’єднання цих компаній.) За словами міністра Бойка, будь-яка співпраця відбуватиметься лише на паритетних засадах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект