НОВИНИ

28.05.2010 | "Корреспондент" з'ясував, чи зможе Київ виконати вимоги Брюсселя
За матеріалами - Korespondent

Видання Корреспондент оцінило, чи зможе Україна виконати план реформ, який запропонував країні Євросоюз.


На початку травня єврокомісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле вручив українській владі план ключових економічних, політичних і екологічних реформ, розрахованих на півтора року. Якщо Київ подужає цю дорожню карту, країна увійде до зони вільної торгівлі з ЄС і отримає асоційоване членство в Євросоюзі. А ще позбудеться від корупції, модернізує економіку і зробить своїх громадян більш захищеними.


"Корреспондент" отримав план і з допомогою експертів проаналізував, наскільки влада готова і може виконати умови Євросоюзу. Фінаналітики, політологи та нардепи вказали плюси і мінуси запропонованих реформ і оцінили перспективи виконання пунктів плану. Підсумок сумний: ймовірність його виконання дорівнює 44%, а отже, Україна не зробить кроку назустріч Європі та власній модернізації.


Експерти пояснюють негативний результат тим, що багато реформ вдарять по електорату (зростання комунальних тарифів і ціни на газ, збільшення пенсійного віку), і тому влада не зважиться їх провести. Бар'єром на шляху до Європи стане і опір політиків, а також небажання представників влади робити окремі процедури в країні, які зараз є годівницею для корупціонерів, прозорими.


Віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко скепсису експертів не поділяє. Він сказав Корреспонденту, що 19 травня Кабмін затвердив План першочергових заходів з інтеграції України в ЄС на 2010 рік, який окреслить чіткі завдання і структурує процес євроінтеграції.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект