Видання Корреспондент оцінило, чи зможе Україна виконати план реформ, який запропонував країні Євросоюз.
На початку травня єврокомісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле вручив українській владі план ключових економічних, політичних і екологічних реформ, розрахованих на півтора року. Якщо Київ подужає цю дорожню карту, країна увійде до зони вільної торгівлі з ЄС і отримає асоційоване членство в Євросоюзі. А ще позбудеться від корупції, модернізує економіку і зробить своїх громадян більш захищеними.
"Корреспондент" отримав план і з допомогою експертів проаналізував, наскільки влада готова і може виконати умови Євросоюзу. Фінаналітики, політологи та нардепи вказали плюси і мінуси запропонованих реформ і оцінили перспективи виконання пунктів плану. Підсумок сумний: ймовірність його виконання дорівнює 44%, а отже, Україна не зробить кроку назустріч Європі та власній модернізації.
Експерти пояснюють негативний результат тим, що багато реформ вдарять по електорату (зростання комунальних тарифів і ціни на газ, збільшення пенсійного віку), і тому влада не зважиться їх провести. Бар'єром на шляху до Європи стане і опір політиків, а також небажання представників влади робити окремі процедури в країні, які зараз є годівницею для корупціонерів, прозорими.
Віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко скепсису експертів не поділяє. Він сказав Корреспонденту, що 19 травня Кабмін затвердив План першочергових заходів з інтеграції України в ЄС на 2010 рік, який окреслить чіткі завдання і структурує процес євроінтеграції.
|