ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.05.2010 | Директор Національної розвідки США Денніс Блер подав у відставку
Джерело - УКРІНФОРМ

Директор Національної розвідки США (US National Intelligence) Денніс Блер подав у відставку. Про своє рішення він оголосив у спеціальній заяві, розповсюдженій прес-службою відомства, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Із почуттям глибокого жалю я повідомив президентові про те, що маю намір залишити посаду директора Національної розвідки 28 травня. Я мав велику честь і задоволення очолювати надзвичайно талановитих і патріотичних чоловіків і жінок розвідувальної спільноти", - зазначається у заяві. Звертаючись до своїх колег, директор підкреслив, що їх невтомна щоденна праця допомагає запобігати новим атакам на територію країни.

Як повідомляють американські ЗМІ з посиланням на власні джерела у Конгресі, заява Денніса Блера була розповсюджена після його зустрічі з главою держави, що відбулась у четвер у Білому Домі. Під час тривалої розмови стало зрозуміло, що директор "втратив прихильність президента", цитує агентство Associated Press слова одного із високопосадовців.

"Денніс Блер має чимало заслуг перед Сполученими Штатами Америки, і я дякую йому за службу на посаді директора Національної розвідки. Протягом кількох десятків років адмірал Блер чесно, самовіддано й грамотно служив нашій країні та цінностям, які ми поважаємо", - йдеться у заяві Барака Обами, розповсюдженій його прес-службою. Президент відзначив, що за час перебування Блера на посаді директора та в умовах складних викликів розвідка проявила свою ефективність і відданість справі.

У документі, підготовленому Білим домом, не вказується жодної причини, через яку глава одного з найвпливовіших відомств країни змушений піти у відставку. Однак, попри відсутність офіційного пояснення, американські ЗМІ висунули принаймні дві версії. Згідно з однією, чинна адміністрація незадоволена цілою низкою помилок, допущених розвідслужбами у сфері захисту внутрішньої безпеки країни. Серед найсерйозніших називаються масове вбивство військових на базі Форт-Худ, спроба теракту на борту літака 25 грудня, підготовка вибуху на Таймс-сквер минулого місяця. У більшості випадків за координацію розвідувальних управлінь відповідав Національний антитерористичний центр (National Counterterrorism Center), підпорядкований Блерові.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект