НОВИНИ

10.05.2010 | Міністри фінансів країн ЄС домовилися створити антикризовий фонд у розмірі 500 млрд євро
Джерело - УНІАН

Рада міністрів ЄС із економіки та фінансових справ, засідання якої завершилося сьогодні вночі у Брюсселі, ухвалили масштабний пакет заходів для збереження фінансової стабільності в Європі, включаючи створення Європейського фінансового стабілізаційного механізму із загальним фондом у 500 мільярдів євро.







Як зазначила під час підсумкової прес-конференції міністр економіки та фінансів Елена Сальгадо Мендес (Еlena Salgado Mendes), у зв'язку із кризою в Греції ситуація на європейських фінансових ринках залишається вразливою, існує ризик подальшого поширення кризових явищ на економіки інших країн. З огляду на це міністри здійснили останні формальні кроки для ухвалення пакету допомоги на підтримку Греції, а також з утворення Європейського стабілізаційного механізму з одночасним посиленням заходів фіскального контролю та фінансової дисципліни.


На підставі рішень глав держав та урядів країн Єврозони Єврокомісія формально уклала кредитну угоду з Грецією, яка, як і планувалося, отримає перший транш кредиту вже до 19 травня поточного року.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, Греція погодилася на жорсткі заходи із зменшення бюджетного дефіциту та на інші умови для надання кредиту на загальну суму до 110 мільярдів євро. Переважна більшість цих грошей надійде в країну в рамках двосторонніх кредитних ліній з країнами єврозони за координуючої ролі Єврокомісії.


У підсумковій резолюції засідання зазначається, що Рада міністрів ЄС підтримує заходи із забезпечення фіскальної ефективності та економічного зростання в країнах ЄС, а також щодо посилення фіскальної дисципліни та структурних реформ у тих країнах, де вони є особливо необхідними. Зокрема, міністри вітали намір Португалії і Іспанії вжити такі заходи у 2010-2011 роках та представити план фінансового оздоровлення на розгляд Ради міністрів ЄС вже 18 травня поточного року. Єврокомісії запропоновано до червня дати оцінку ефективності цих заходів з огляду на необхідність утримання розміру бюджетного дефіциту в межах 3%, як це передбачається Пактом стабільності та зростання ЄС.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект