НОВИНИ

05.05.2010 | Нафтова пляма досягла кордонів штату Луїзіана
Джерело - CNN, Korespondent

Пляма нафти, що утворилася в Мексиканській затоці в результаті аварії на буровій платформі Deepwater Horizon, досягла території штату Луїзіана.

 
АР

Нафта, оголосив у вівторок, 4 травня, близько полудня за місцевим часом губернатор Луїзіани Бобі Джиндал, дійшла до незаселених островів Шанделюр - крайньої східної точки штату.

Проте представники компанії BP, що відповідають за операцію з ліквідації наслідків забруднення в Мексиканській затоці, стверджують, що на береговій лінії островів поки не виявлено слідів нафти.

Водночас, кореспондент AFP в Луїзіані, повідомив, що при обльоті островів Шанделюр з повітря видно, що до них впритул підійшла пляма нафти, а в деяких місцях, за його словами, забруднено вже й берег.

У четвер до островів Шанделюр скерували 12 риболовецьких траулерів і 10 спецсуден, у завдання яких входить встановлення бонових загороджень на шляху нафтової плями. Однак зупинити поширення забруднення поки не вдається.

Величезна пляма нафти утворилася в Мексиканській затоці після аварії на буровій платформі Deepwater Horizon, що належить BP. 20 квітня на платформі, з невстановлених поки причин, стався вибух, що спричинив пожежу. 11 осіб, що перебували на платформі в момент вибуху, загинули. Платформа Deepwater Horizon затонула, а з підводної свердловини почався витік нафти, зупинити який поки не вдається вже протягом 12 діб.

Як повідомлялося, губернатор Луїзіани ще 29 квітня оголосив в штаті режим надзвичайного стану і звернувся за допомогою до федерального уряду. 30 квітня стало відомо, що до операції з ліквідації наслідків забруднення в Луїзіані буде залучено Національну гвардію.

***

Острови Шанделюр входять до складу національного заповідника. Через них проходять шляхи міграції птахів на південь, а в їхніх лісах і болотах сформувалася унікальна екосистема, якій нафтова пляма загрожує знищенням.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект