НОВИНИ

05.05.2010 | Ахмедінежад впевнений, що Іран може вистояти у разі запровадження проти нього санкцій
Джерело - Korespondent.net, BBC

Іран може вистояти у разі запровадження проти нього санкцій, заявив президент Ірану Махмуд Ахмедінежад.

Махмуд Ахмадінежад
АР

 

"Санкції не зможуть нас зупинити. Іранці зможуть витримати тиск Сполучених Штатів та їхніх союзників", - сказав Ахмедінежад.

"Ми не раді санкціям, але ми й не боїмося їх", - наголосив Ахмедінежад.

Тим не менш, президент Ірану відзначив, що, на відміну від Північної Кореї, Тегеран не має наміру виходити з угоди щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Іран залишиться членом МАГАТЕ і не планує виходити з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), заявив президент країни Махмуд Ахмадінежад.

"Моя присутність тут (на конференції з ДНЯЗ у Нью-Йорку) свідчить, що ми, звичайно, хочемо переглянути Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, але ми залишимося активним членом ДНЯЗ і МАГАТЕ", - сказав Ахмадінежад на прес-конференції в Нью-Йорку .

Крім того, Іран готовий відновити переговори про умови обміну низькозбагаченого урану на ядерне паливо, заявив Ахмадінежад.

"Ми готові обміняти наш 3,5-процентний уран на 20-відсоткове паливо. Ми готові до переговорів, в ході яких можна узгодити умови. Ми готові заплатити за це стільки, скільки буде потрібно", - сказав він.
Ахмадінежад закликав контролювати кількість ядерних боєзарядів у світі

Необхідно створити незалежний міжнародний орган, який буде контролювати кількість ядерних боєзарядів у ядерних країн, заявив президент Ірану.

Таким чином іранський лідер прокоментував оприлюднені раніше США дані про кількість ядерних боєголовок. Він поставив під сумнів істинність наведених даних і заявив.

Нагадаємо, 3 травня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відкрилася оглядова конференція з виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), в якій брав участь і президент Ірану Махмуд Ахмедінежад.

Делегації США, Британії та Франції залишили залу під час виступу іранського президента Махмуда Ахмадінежада на конференції ООН щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Президент Ірану розкритикував країни, які в даний час володіють ядерною зброєю. Ахмадінежад заявив, що необхідно вивезти американську ядерну зброю з Німеччини, Італії, Японії та Голландіі.Іранскій президент запропонував виключити США з керуючих органів МАГАТЕ через погрози Сполучених Штатів використовувати ядерну зброю.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект