НОВИНИ

05.05.2010 | Міністри обговорюють майбутнє ядерної політики НАТО і перспективи протиракетної оборони
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Міністри закордонних справ НАТО обговорили в Таллінні питання розвитку ядерних сил Альянсу з огляду на нову Стратегічну концепцію, а також питання, пов’язані з протиракетною обороною.


Міністри погодилися з тим, що ядерне питання важливе для роботи над новою Стратегічною концепцією НАТО і що Альянс залишається, як завжди, міцно відданим збереженню безпеки своїх членів, але за найнижчого можливого рівня ядерних озброєнь.


Вони підкреслили, що широкий розподіл тягаря ядерної політики НАТО залишається важливим і що рішення щодо ядерної політики Альянсу будуть прийматися разом. Єдність НАТО залишатиметься непохитною.


Міністри країн Альянсу вказали на те, що НАТО має продовжувати зберігати рівновагу між надійним стримуванням і підтримкою контролю за озброєннями, роззброєнням і боротьбою проти розповсюдження ЗМЗ.


За словами Генерального Секретаря, у світі, в якому існують ядерні озброєння, «НАТО потрібен надійний, ефективний і безпечний у користуванні засіб стримування. Тим не менше Альянс також має робити усе можливе на підтримку контролю за озброєннями, роззброєння і боротьби з розповсюдженням ЗМЗ». Міністри закордонних справ заявили, що протиракетна оборона не замінює засоби стримування, але може їх доповнити.


Представники країн Альянсу під час вечері обговорили питання, дотичні до протиракетної оборони, серед яких вартість, командування і управління, а також способи залучення Росії до цієї справи «на користь європейській безпеці та її політичній єдності»,  як сказав Генеральний секретар.


На Лісабонському саміті в листопаді країни НАТО вирішуватимуть включати чи ні протиракетну оборону Альянсу до місій НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект