НОВИНИ

14.05.2010 | Дональд Туск: "Європа не може залишатися закритою"
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Польському прем'єр-міністру Дональдуі Туску вручили в четвер в Ахені міжнародну премію Карла Великого за особливі заслуги в царині європейського єднання. Польський політик назвав ЄС «найкращою моделлю для європейців». 

Найвища заповідь Європейського Союзу – це солідарність, особливо ж у скрутні часи,  зазначив польський прем'єр.  «Чим важчим, чим болючішим є досвід, тим більше навколо тих, хто сумнівається, тим вище ми повинні підіймати європейський прапор і голосніше повторювати, що Європейський Союз – це феноменальне відкриття», -сказав Туск.

Польський прем'єр, виступаючи в Ахені, назвав фінансову кризу шансом для Європи, котрий може зробити спільноту ще сильнішою.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель  під час своєї промови  висловилася за тіснішу співпрацю в ЄС і закликала до захисту стабільності європейської валюти. Вона нагадала про домовленість країн-членів спільноти про підтримку євро. За її словами, висновком кризи є те, що Європейський Союз негайно потребує тіснішого фінансового та економічно-політичного взаємозв'язку.  Меркель у своїй промові назвала Туска переконаним європейцем. Як відзначають оглядачі, польський політик зробив вагомий внесок у справу ухвалення Лісабонської угоди – нового базового договору ЄС.


Більше інтеграції

Дональд Туск наголосив, що Євросоюз потребує більше інтеграції  та мусить більше дбати про власну енергетичну безпеку. Керівник польського уряду  також висловився за розширення ЄС.

«Ми весь час запитуватимемо себе самих,  інші європейські країни і кандидатів на вступ до ЄС, чи поділяють вони нашу систему цінностей, чи мають вони бажання брати участь у справах спільноти, де всі один за одного, де солідарність і свобода не є порожніми словами. Це запитання ми будемо ставити туркам і українцям. У нас є й більш близькі приклади, в сенсі реальних можливостей, наприклад, Хорватія чи Сербія. Європа в жодному разі не може залишатися закритою», - сказав Дональд Туск.

Криза як шанс

Польський прем'єр-міністр застеріг від стигматизації Греції через її фінансові проблеми. Він також зауважив, що є й інші країни, які вважаються ядром Європейського Союзу,  але не дотримуються  жорстких вимог до дефіциту державного бюджету. Він також окреслив  пріоритети  на час майбутнього головування Польщі в Євросоюзі: енергетична безпека, питання оборони і «розумна» політика щодо східних партнерів  ЄС.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект