НОВИНИ

06.05.2010 | У Словаччині ухвалили патріотичний закон
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Словаччини Іван Гашпарович підписав так званий патріотичний закон. Офіційно документ називається – «Закон про державні символи». На фасадах усіх шкіл відтепер обов'язково мають висіти державні прапори. 

Словацький «патріотичний» закон вимагає, щоб по всіх школах двічі на рік виконувався державний гімн, а в класних кімнатах поряд із відтворенням державного прапора висіли також тексти як гімну, так і преамбули словацької Конституції. На схвалений парламентом попередній варіант закону, з яким прийшла Словацька національна партія контроверсійного політика Яна Слоти, президент наклав вето.

Варіант націоналістів зазнав гострої критики з боку тих політиків, які вважають, що патріотизм не прищеплюється тим чи тим законодавчим актом, а виховується природнім шляхом. Соціальні демократи на чолі з Робертом Фіцо дещо пом'якшили вимоги своїх коаліційних колеґ, і «патріотичний» закон, зрештою, набуває чинності.

Ян Слота та його однодумці певні, що співом «Над Татрами блискає: диво-громи б’ють» мав би починатися кожен навчальний тиждень, а починатиметься – навчальний рік. Гімном і завершуватиметься. Шкільні кімнати буде оздоблено не державним прапором, а його відтворенням. Зате біля входу до всякої середньої або високої школи словацький прапор – річ відтепер обов’язкова.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект