НОВИНИ

18.05.2010 | Нові виклики та загрози для НАТО
За матеріалами - ВВС

Група експертів на чолі з колишнім Держсекретарем США Мадлен Олбрайт твердить, що НАТО постало перед новими загрозами і повинно стати гнучкішим, аби їх подолати.


 


Звіт, підготовлений групою експертів на чолі з пані Олбрайт, був оприлюднений під час засідання Північноатлантичної ради у Брюсселі, і має стати базою для дебатів, в результаті яких має бути розроблена нова стратегія НАТО на наступні 10 років.


У проекті нової стратегії НАТО йдеться, що Альянс має перемогти у війні в Афганістані, розширити стосунки з Росією, нейтралізувати загрозу з боку іранських ракет і забезпечити безпеку 28 країн-членів.


Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав, що політика НАТО стосовно України залишається незмінною і, що якщо Україна і Грузія «цього захочуть, і якщо досягнуть необхідних критеріїв», то вони «будуть членами НАТО».


Пан Расмуссен додав, що нова українська влада заявила, що продовжуватиме співпрацію з НАТО в рамках комісії Україна-НАТО.


Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен має подати нову концепцію стратегії НАТО на розгляд під час наступного саміту Альянсу у листопаді у Лісабоні.


Пані Олбрайт каже, що НАТО повинно покращити свої операції з швидкого реагування і покращити захист своїх членів від кібернетичних нападів та екстремізму.


Пані Олбрайт також заявила, що НАТО треба зменшити бюрократію, і спрямувати більше грошей на військові операції за рахунок інших заощаджень.


Група пані Олбрайт упродовж 9 місяців готувала свої висновки про те, як далі має розвиватися НАТО.


Автори звіту застерігають, що лідери НАТО повинні підкреслити свій внесок в безпеку і стабільність, або ж організація ризикує зменшенням фінансової підтримки.


Підкресливши складність балансування політики Альянсу у стосунках з Росією, звіт рекомендує розширення стосунків з Росією, водночас запевняючи союзників, що їхні інтереси будуть захищені.


У звіті мовиться, що після того як НАТО прийняло нових членів з Центральної і Східної Європи, деякі з них мають відмінні від традиційних союзників, таких як Британія, уявлення про безпеку.


Тим часом незалежний інститут в Лондоні Центр Європейських Реформ оприлюднив свою доповідь, в якій твердить, що НАТО ігнорує стурбованість безпекою в країнах Центральної і Східної Європи.


Автори доповіді застерігають, що якщо НАТО й надалі не звертатиме увагу на побоювання тих країн, то вони не захочуть брати участь в операціях НАТО за межами Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект