НОВИНИ

27.05.2010 | Загибель корвета: США сподіваються, що Росія і Китай підтримають позицію Південної Кореї
Джерело - Korespondent

США сподіваються, що Росія і Китай підтримають позицію Південної Кореї, що звинуватила КНДР у загибелі корвета Cheonan у Жовтому морі.


Про це заявив у середу, 26 травня, офіційний представник американського держдепартаменту Філіп Кроулі, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати намір Москви скерувати на запрошення Сеула до Південної Кореї групу своїх фахівців для ознайомлення з підсумками розслідування обставин інциденту.


"Ми збираємося підтримати Південну Корею. І сподіваємося, що Китай і Росія зроблять те ж саме", - сказав Філіп Кроулі. Він також зазначив, що США не просили Москву скеровувати своїх фахівців.


Представник американського зовнішньополітичного відомства висловив впевненість у тому, що проведене Південною Кореєю розслідування було науково обґрунтованим і всебічним, і його результати, як вважають у Вашингтоні, очевидні. За його словами, Китай і Росія приймуть власні рішення щодо розслідування.


Філіп Кроулі висловив жаль стосовно того, що КНДР вибрала шлях провокацій. "Ми сподіваємося на жорстку відповідь з боку світової спільноти." Очевидно, що Китай і Росія повинні відігравати важливу роль у цій відповіді, яка стане дуже чітким і переконливим сигналом Пхеньяну", - сказав він.


США розробляють нову дипломатичну стратегію тиску на КНДР


Між тим, співробітник держдепартаменту США, який побажав залишитися неназваним, заявив, що США розробляють нову дипломатичну стратегію тиску на КНДР у світлі офіційних висновків уряду Республіки Корея про причини загибелі його корвета Cheonan.


Цей представник супроводжував держсекретаря США Гілларі Клінтон в її турне країнами Азії.


У рамках цієї поїздки глава зовнішньополітичного відомства США відвідала Японію, Китай і Південну Корею.


"Ми перебуваємо в процесі конструювання дипломатичної стратегії, в яку буде залучено не тільки ключові країни-члени Ради Безпеки ООН, але й інші - в регіоні", - заявив згаданий високопоставлений американський дипломат.


Як він уточнив, Вашингтон, зокрема, домагається зараз того, щоб із заявами, що засуджують курс Пхеньяну, на який Сеул поклав відповідальність за загибель корвета Чхонан, виступили АСЕАН, "велика вісімка", "велика двадцятка" та низка інших "дорадчих органів".


Мета такої діяльності - отримати "як можна більш серйозні важелі надання дипломатичного тиску" на Північну Корею, пояснив співробітник Держдепартаменту.


За його словами, у керівництві Китаю, яке публічно в досить стриманих, у порівнянні, наприклад, зі США, тонах прокоментувало висновки Сеула про причини загибелі корвета Cheonan, зараз тривають "суттєві дебати" щодо ситуації, яка складається на Корейському півострові.


Поведінка КНДР "ускладнює їх власну (тобто китайську) атмосферу безпеки", вважає американський дипломат. На його погляд, Пекін з плином часу "буде акуратно й обачно рухатися ближче до позиції Південної Кореї" щодо обставин загибелі корвета Cheonan.


Початком змін до позиції КНР здатний стати намічений на п'ятницю візит прем'єра Держради Вень Цзябао до Сеула, вважає американський чиновник.


Корвет Cheonan затонув 26 березня поточного року поблизу розмежувальної лінії з КНДР у Жовтому морі. Минулого тижня за підсумками проведеного розслідування в Сеулі було оприлюднено доповідь експертної комісії про причини загибелі судна, згідно з якою корвет потоплено торпедою, випущеною з північнокорейського підводного човна. Пхеньян відкинув ці звинувачення і заявив у відповідь про заморожування всіх зв'язків з Південною Кореєю.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5319. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект