НОВИНИ

21.05.2010 | Повені у Чехії й Словаччині: збитки сягають мільярда доларів США
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Чехії й Словаччині повінь пішла на спад. Тільки тепер відкриваються реальні масштаби завданих збитків, та насамперед це людські втрати. У Чехії не здолала велику воду літня жінка, у Словаччині загинув чоловік. Та найголовніше у ці дні – солідарність усіх громадян з потерпілими. Допомогу намагаються надати як доброчинні організації, так і окремі люди. Свою програму дій вже опрацювали словацький та чеський уряди.

Наслідки повені у Чеській республіці, 18 травня 2010 року

Можна сказати, що повені до Чехії й Словаччини повертаються щороку, так що чехи і словаки вже накопичили значний досвід  подолання збитків. Від першого дня повсюди запрацювали комісії й кризові штаби, які визначили порядок роботи: хто першим потребує допомогу, куди вивозити потерпілих, як налагодити харчування.

Важливо також, що уряди обох країн відразу скликали позачергові засідання, щоб якнайкраще організувати роботу. У Чехії того ж дня залучили на допомогу потерпілим армію – 800 вояків привезли техніку, рятували людей, а поліція охороняла від злодіїв покинуті будинки попри те, що за понад тиждень від початку повені тут стався тільки один випадок спроби пограбування. Чеський уряд вирішив також потерпілим від повені продавати будівельне дерево за символічну 1 крону за 1 кубометр деревини.

Під час стихійного лиха особливо відчутно, наскільки чехи і словаки солідарні в біді. Як окремі люди, так і великі промислові підприємства відгукнулись на людське нещастя. Відразу з допомогою в затоплені райони поспішили доброчинні організації, привезли питну воду, їжу, теплий одяг. На сьогодні вже зібрано тільки в Чехії в перерахунку понад 100 тисяч доларів, які будуть розділені між потерпілими.

А на Словаччині громадянам, які мали застраховане майно, мають повернути збитки. Головна страхова компанія Generali повідомила, що до неї звернулося вже 322 потерпілих, яким буде виплачено понад 300 тисяч доларів.

Терміни проведення парламентських виборів через повінь не змінюватимуть

Низка політичних партій вирішила перервати виборчу кампанію, щоб надати людям допомогу на місцях, незважаючи на те, що наступного тижня в Чехії вибори до парламенту. Лунають голоси, що цей крок зроблений як передвиборна агітація. У найсильнішій правій Громадянсько-демократичній партії це заперечують.

Один із лідерів цієї партії Павел Дробіл також перервав передвиборні акції й працює в одному з найбільш затоплених районів. Позицію партії для Радіо Свобода він пояснив так: «Ми відкидаємо такі театральні жести, коли, наприклад, політики на гвинтокрилі приземляються десь посеред води, в гумових чоботях театрально щось там роблять. Ми збираємо гроші для потерпілих по всій країні й цієї неділі оголосимо, яку суму зібрали, та скажемо, якому району конкретно її передамо. Ми скасували всі наші агітаційні акції. Адже ми люди, знаємо про біду. Не годиться робити щось інше, це все одно, якби проводити виборчу кампанію десь на похороні. Не можна проводити виборчу кампанію тоді, коли є потерпілі люди».

У Чехії й Словаччині терміни проведення парламентських виборів через повінь не змінюватимуть. Водночас в обох країнах уряди і громадські організації намагаються зменшити матеріальні збитки і просто біль людей, які втратили все. Канали чеського і словацького громадського телебачення повністю перебудували свої програми, щоб краще інформувати про повінь. Остання їхня акція – листівки з інструкцією, як запобігти інфекціям і на які рахунки переказувати гроші для потерпілих.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект