НОВИНИ

10.05.2010 | Броніслав Коморовський відвідав Смоленськ і Катинь
Джерело - УКРІНФОРМ

Тимчасовий виконувач обов'язків президента Польщі Броніслав Коморовський після участі у Параді Перемоги у Москві відвідав місце трагічної загибелі під Смоленськом 10 квітня цього року президента країни Лєха Качинського та 95 учасників трагічного авіарейсу. Крім того, Б.Коморовський побував на цвинтарі, де поховані польські військовослужбовці, закатовані у 1940 році військами НКВС.

Під час перебування на місці падіння президентського Ту-154 Б.Коморовський звернувся до губернатора Смоленської області РФ Сергія Антуф'єва з проханням забезпечити надійну охорону місця авіакатастрофи та недопущення вільного доступу туди сторонніх осіб. С.Антуф'єв запевнив польського лідера, що в цьому місці розгорнуто постійний пост міліції, який охороняє місцевість.

Згодом Б.Коморовський разом із членами польської делегації, до якої входив, зокрема, режисер фільму "Катинь" Анджей Вайда та останній комуністичний лідер Польщі Войцєх Ярузельський, взяв участь у богослужінні на польському воєнному кладовищі в Катині. "Ми перебуваємо тут з надією, що наближається момент кінця катинської брехні. Це наближає момент радості багатьох людей - і росіян, і поляків, які завжди дуже глибоко вірили у те, що правда переможе, що правду не вдасться вбити", - заявив він у Катині.

Крім участі в урочистому відзначенні у Москві 65-ї річниці Дня Перемоги Броніслав Коморовський зустрівся з президентом Росії Дмитром Медведєвим і канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Під час зустрічі з російським лідером польській стороні було передано 67 нетаємних томів справи щодо розслідування Катинської трагедії, яке у 1990-2004 роках здійснювала головна воєнна прокуратура РФ. Натомість на переговорах з канцлером ФРН тимчасовий виконувач обов'язків президента РП обговорив питання інтенсифікації співробітництва Варшави з Берліном і Парижем у рамках "Веймарського трикутника" (Франція, Німеччина, Польща), а також здійснення в Євросоюзі реформ для недопущення в майбутньому кризи, яка спіткала Грецію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект