НОВИНИ

11.05.2010 | Курс євро стабілізувався і почав зростати
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Велетенський пакет допомоги, ухвалений напередодні міністрами фінансів країн єврозони, почав діяти. Німецький індекс DAX на біржі у Франкфурті-на-Майні підскочив угору на понад п’ять відсотків. Востаннє таке було рік тому. На інших європейських біржах, а також у Японії та Сполучених Штатах курси акцій у понеділок теж почали зростати.

Покращила свої позиції і єдина європейська валюта. Після стрімкого знецінення, спричиненого фінансовою кризою в Греції, у понеділок євро на деякий час подолав позначку в один долар і 30 центів, а потім закріпився на рівні 1,29. Це на чотири центи більше, ніж минулого тижня.

Ухвалений у неділю ввечері в Брюсселі пакет допомоги передбачає створення спеціального фонду в розмірі 750 мільярдів євро, з якого має надаватися підтримка країнам єврозони, що потрапили в скрутне фінансове становище. Дві третини суми надійде від 16 країн єврозони, решту надасть Міжнародний валютний фонд.

Довіра до євро залежить від заощадження

Експерти констатують, що ситуацію вдалося стабілізувати. «Європейська економічна політика» стала на заваді фінансовим спекулянтам, заявив головний економіст групи Allianz Міхаель Хайзе. Ухвалений пакет допомоги «більший ніж усе, на що перед тим спекулювали на фінансових ринках», - додає експерт Commerzbank Крістоф Ріґер. Мається на увазі борг Греції, що за деякими оцінками становить 300 мільярдів євро.

Тепер постає питання – як довго триватиме відносна стабільність. Німецькі економісти попереджають про загрозу інфляції. Вони також вважають, що лише послідовна політика заощадження країн єврозони – і в першу чергу Греції – здатна на тривалий термін відновити довіру до євро.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект