НОВИНИ

06.05.2010 | Євро рекордно падає
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу спільна європейська валюта євро коштувала всього 1,28 долара США. Стрімке падіння курсу аналітики пов’язують із сумнівами щодо подолання кризи в Греції та можливістю поширення цієї кризи на інші країни ЄС.

1,2844 долара США. Востаннє так мало євро коштував понад рік тому. Ось уже три останні дні поспіль спільна європейська валюта стрімко втрачає в ціні, подешевшавши з понеділка на цілих п’ять центів.

У порятунку Греції сумніваються

Головну причину такого процесу фахівці вбачають у можливості поширення грецької боргової кризи вже незабаром на Іспанію та Португалію. До того ж, фінансові ринки не сприйняли оптимістично пакет порятунку, ухвалений для Греції. Падіння курсу євро – одна з ознак того, що на практиці в оптимізм політиків не дуже вірять. Фінансові аналітики називають фінансову допомогу Греції з боку країн ЄС та МВФ всього лише «паузою» в кризі, а не шляхом для її вирішення.

Цю перерву експерти рекомендують уряду Греції використати для того, щоб якомога швидше досягти успіхів у подоланні боргової кризи. «Проблема полягає однак у тому, що у своїй новітній історії уряду Греції поки жодного разу не вдавалося реалізовувати масштабні заходи економії», наголошує фінансовий аналітик рейтингової агенції Standard & Poor's Морітц Кремер.

Боргова криза в ЄС поглиблюється

Утім, політики в Європейському Союзі намагаються поширювати оптимізм, попри складну ситуацію в Греції. Так, представляючи в середу весняні економічні прогнози для країн спільноти, єврокомісар з валютних питань Олі Рен наголосив на тому, що випадок з Грецією – єдиний у своєму роді й повторення чи то поширення подібної кризи очікувати не треба. Водночас Рен попередив, що грекам обов’язково слід допомогти, щоб «окремі джерела вогню не перейшли у масштабну пожежу». На переконання єврокомісара, пакет порятунку, ухвалений для Греції, достатній для ефективного подолання кризи.

Водночас статистика, яку представила Єврокомісія, свідчить про те, що грецьке питання дедалі більше впливає на ситуацію з державною заборгованістю в країнах єврозони. Очікується, що цього року середній рівень державної заборгованості в країнах з валютою євро складатиме близько 6,6 відсотка. При чому за прогнозами, якщо в країнах-рекордсменах, як то Греція, Іспанія, Португалія чи Ірландія, цей рівень знижуватиметься, то у відносно стабільних, як то Німеччина, навпаки – зростатиме. Німеччина, до речі, є одним з головних рятівників грецьких фінансів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект