НОВИНИ

05.05.2010 | На українських олігархів чекають в альтернативній енергетиці
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сільське господарство України має великий потенціал у сфері альтернативної енергетики. Реалізувати його допоможуть західні технології, переконані у нещодавно створеному Європейсько-українському енергетичному агентстві.

На відходах рослинництва або тваринництва, таких як солома та гній корів і свиней, українські фермери можуть заробляти чималі гроші, переконує член правління Європейсько-українського енергетичного агентства Гартмут Гепферт. За його словами, агентство пропонуватиме українським та іноземним інвесторам європейське ноу-хау. «З використанням спеціальних технологій можна переробляти натуральні відходи сільського господарства і отримувати з них дуже цінні речовини. Приміром, біоетанол або деревинний цукор – ксилозу. Його можна отримувати із соломи, він використовується у виробництві продуктів харчування для діабетиків. Також це лігнин, який сьогодні широко використовується у Німеччині як біосинтетичний матеріал. Всю цю продукцію можна у великих обсягах експортувати через Чорне море»,- пояснює Ґепферт.

За його словами, попит на відповідні речовини на європейському ринку дуже стабільний. При цьому йдеться насамперед про використання ресурсів, які вже наявні у сільському господарстві України. Етап, коли  іноземців цікавило лише вирощування рапсу для виробництва біопального, вже позаду, переконаний німецький підприємець.

Енергоресурси рано чи пізно закінчаться

Співзасновниками агентства є компанії з України, Німеччини, Швеції, Фінляндії та Швейцарії – це виробники обладнання для альтернативної енергетики, енергозбереження, консалтингові компанії. Одним з пріоритетів у роботі ЄУЕА буде реалізація проектів децентрального енергозабезпечення з альтернативних джерел. Гартмут Ґепферт переконаний, що інвестувати у ці проекти рано чи пізно будуть і українські олігархи. «В Україні є олігархи, які дивляться за межі України – на Європу, Америку. Вони не можуть не розуміти, що рано чи пізно часи доступних енергоресурсів лишаться у минулому. Про це думають навіть нафтові шейхи в арабському світі. Коли не буде у великих обсягах нафти й газу, не буде на чому заробляти. Тому треба щось думати»,- каже представник асоціації.

Партнерами у перших проектах Європейсько-українського енергетичного агентства виступатимуть насамперед численні підприємці з країн ЄС, які вже працюють у сільському господарстві України. Згодом, сподівається Ґепферт, цей досвід перейматимуть й українські підприємці. Інвесторів з усієї Європи агентство запрошує на перший Європейсько-український енергетичний день, який відбудеться наприкінці травня у Києві.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект