НОВИНИ

06.05.2010 | Росія – на коні, а Україна – на колінах (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чимало західних, та й російських, експертів прямо називають нинішні дії Росії і її прем’єра Путіна щодо України свавіллям «переможця у газовій війні», який хоче отримати у Києві все. Низка європейських видань називають нинішні кроки Москви щодо України «диктатом», коли українська сторона «поставлена у безвихідь». Йдеться також про те, що Росія користується розгубленістю Європи у зв’язку з Грецією та байдужістю Брюсселя до України і «прагне взяти під повний контроль українські активи». Деякі західні оглядачі також зауважують, що частина української політичної опозиції продовжує обідати в дорогому київському ресторані «Фелліні» і заспокоювати себе тим, що «все це минеться».


Томаш Сахер пише в чеському часописі «Респект» про те, що «Путін продовжує читати світові газові лекції зразка 2010 року» на прикладі України. І поки-що невідомо, що насправді ще вона, ця «путінська газова партія» принесе європейцям, окрім російського газу, розмірковує чеський аналітик. Хоча, на думку Сахера, ще далеко не зрозумілі подальші успіхи Росії в Україні, після «харківських угод» Януковича і Медведєва, але вже сьогодні немає сумнівів «у тріумфі Кремля на українських теренах». Сам факт такої відвертої поведінки Путіна щодо України свідчить про впевненість російської сторони у незворотності події в Києві. «Справа цілком зрозуміла: Росія – на коні, Україна – на колінах», – робить висновок чеський часопис. Автор цієї публікації відзначає також початок кардинальних змін на всіх напрямках суспільного життя в Україні – «зміні історичних акцентів у трактуванні подій минулого, наступ на українську мову в регіонах, наростанні нервовості у різних політичних організаціях підтримуваних Заходом». Чеський аналітик звертає увагу на те, що нинішній український глава Віктор Янукович, який хитро маскувався під час виборів під ніби-то «нейтрального політика», зараз діє чітко в інтересах Росії і за сценарієм з Москви.


Російська «Время новостей» вважає, що «Володимир Путін нагадав Україні – переможець у газовій війні жадає отримати все» і не «лише безкомпромісне поглинання українського «Нафтогазу» російським монополістом», а й інші вартісні шматки української економіки ¬– ядерну авіаційну, суднобудівну... Хоча саме плани Путіна щодо «Нафтогазу» газета з Москви називає небезпечним втручанням у «найбільш вибухонебезпечну в політичному плані галузь України».


Низка європейських газет пишуть про наскрізь корумпований український парламент, який називають, за народним виразом, «радою мільйонерів»... Так, чеська «Лідове новіни» наголошує, що «Україна відноситься до держав, де бізнесмени купують за свої гроші місця для голосування в парламенті та депутатський імунітет». А впливова німецька «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» нагадує, що окрім переважно депутатів-мільйонерів у Верховній Раді є ще й мільярдери, котрі її й контролюють. «Цій групі олігархів належить вирішальне слово в Україні, вони ж є справжніми власниками багатьох політичних партій», – наголошує німецьке видання. Автор статті Конрад Шулер пише про те, як переважна більшість депутатів Верховної Ради полюбляє сидіти в дорогому італійському ресторані «Фелліні», що поблизу парламенту, і щодня паркують тут свої розкішні авта («лексуси», «койєни»)... «В рожевому кріслі елітного ресторану по-панськи розсівся депутат із партії нещодавно скинутої Юлії Тимошенко», – розписує німецький кореспондент. Не зважаючи на вчорашню бійку у стінах Ради, «бютівець у доброму гуморі, вже смакує якийсь рубіновий напій, та готовий розповісти всю правду». Але версії й так званого «демократичного табору» і провладного, як виглядає, не переконали «Франфуртер Альґемайне Цайтунґ» і вона дивується з української політичної реальності, звідки взялися результати голосування 27 квітня... І як може функціонувати політична система, де все продається, де депутати перебігають з табору в табір, хто більше заплатить.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект