НОВИНИ

26.05.2010 | Саакашвілі: Грузія готова розвивати відносини з "модернізованої Росією"
За матеріалами - Korespondent

Грузія готова розвивати відносини з "модернізованою Росією".



Про це заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі, виступаючи у вівторок увечері, 25 травня, на зустрічі з представниками грузинських телеканалів, яка відбулася в президентській резиденції в районі Авлабар.


Зустріч президента з представниками ЗМІ транслювалася в прямому ефірі телекомпанії Руставі-2.


"Ми дочекаємося того періоду, коли сильна модернізована Грузія стане бажаним партнером для модернізованої Росії", - цитує Саакашвілі агентство Новини-Грузія.


Глава Грузинської держави сказав, що у Росії сьогодні набагато більше проблем, ніж у СРСР в 80-х роках.


"У Росії є великі проблеми, вони більше, ніж у радянський період, у 80-х роках", - сказав Саакашвілі.


Говорячи про Грузію, Саакашвілі зазначив, що "наш шлях - розвиток, розвиток і ще раз розвиток. Зміцнення вільних інститутів і демократії".


"Ми повинні продовжити наш курс. І, рано чи пізно, Росія теж стане на шлях модернізації. Це відбудеться набагато раніше, ніж це багатьом здається", - сказав президент Грузії.


За його словами, "Грузія сьогодні, в першу чергу, потребує стабільності". "Якщо ця стабільність похитнеться, ми завдамо великий збиток нашій економіці", - зазначив у той же час президент.


Саакашвілі, відповідаючи на питання журналістів про грузино-російські відносини, також поклав всю відповідальність за розрив дипломатичних відносин між Москвою і Тбілісі на керівництво РФ.


"Не нашою ініціативою було розірвати дипломатичні відносини з РФ. Ці відносини припинилися після того, як Росія припинила визнання Грузинської держави. І коли цю проблему буде знято, ми не збираємося псувати відносини з Росією в довгостроковій перспективі", - сказав Саакашвілі.


Президент вказав, що, незважаючи на дії з боку Росії, Грузія не посилила візовий режим з Росією і не створила проблем російським інвесторам, які працюють в країні.


У той же час Саакашвілі зауважив, що Росія готувалася до війни з Грузією.


"До загострення ситуації Росія влаштувала Грузії енергетичну блокаду, ... і економічна блокада почалася після того, як у Грузії за шпигунство затримали російських військових", - сказав Саакашвілі.


У результаті блокади з боку Росії, за його словами, відбулася переорієнтація грузинського експорту на інші ринки та економічна диверсифікація.


Президент позитивно відзначив той факт, що сьогодні грузинська економіка вже не залежить від російської. "Параметрами розвитку Грузія випереджає аналогічні російські показники", - сказав він.


Президент наголосив, що Грузія не проти "політики перезавантаження" у відносинах між США і Росією, "якщо не будуть змінюватися принципи (Америки)". "А ці принципи не міняються", - наголосив Саакашвілі.


Він розповів, що під час свого останнього візиту до США відчув, що Грузія користується величезною підтримкою на самих різних рівнях.


"Ідея Росії ізолювати Грузію і" забетонувати її "виявилася дурістю", - заявив Саакашвілі. При цьому він повідомив, що знає конкретні факти, коли прем'єр-міністр Росії Володимир Путін намагався "накласти вето" на контакти лідерів інших держав з Тбілісі, що не увінчалося успіхом.


"Грузія в регіоні є значним гравцем, і це визнають усі. Грузія повинна продовжити активну політику, нам немає чого повертатися назад, де була темрява і бідність", - сказав Саакашвілі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект