НОВИНИ

10.05.2010 | Німці не вірять в майбутнє євро
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні екстреного саміту міністрів фінансів країн-членів ЄС щодо стабілізації євро економісти знову застерегли від подальшого занепаду єдиної валюти. Водночас довіра німецьких громадян до своєї валюти стрімко падає.

Допоки триватиме невпевненість з приводу Греції та інших країн-членів валютного союзу, євро перебуватиме під тиском, заявив головний економіст Deutsche Bank Томас Майєр (Thomas Meyer) в інтерв’ю виданню Bild am Sonntag. «Я гадаю, невдовзі ми побачимо 1,20 щодо долара, подальший спад у напрямку паритету з доларом цілком можливий».

Наприкінці тижня євро продавали за курсом 1,2760 щодо долара. Водночас голова правління концерну роздрібно-оптової торгівлі Metro Екхард Кордес (Eckhard Cordes) попередив, що слабкий курс європейської валюти може мати погані наслідки для німецького ринку праці.

У свою чергу, керівник Інституту німецької економіки Міхаель Хютер (Michael Hüther), слова якого наводить агентство Reuters, передбачає, навпаки, певні плюси для працівників. «Непрямим наслідком здешевлення державних облігацій стане зростання привабливості облігацій підприємств, що позитивно відіб’ється на підприємствах, а у найкращому випадку – і на ринку праці»,- заявив економіст Хютер.

Пересічні німці налякані можливою інфляцією

Налякані кризою євро, німці дедалі більше непокояться про свої гроші. Згідно з соціологічним опитуванням Emnid, бояться їх знецінення 52 відсотки «бюргерів» ФРН. На запитання, чи доцільно повернутися до «дойчмарки», «так» відповіли 59 відсотків респондентів. А кожен третій німець упевнений, що за десять років євро вже не буде. Для цього зрізу громадської думки опитали близько 500 людей.

Міністр економіки федеративної республіки Райнер Брюдерле (Rainer Brüderle) спробував заспокоїти громадськість. За його словами, уряд зобов’язаний не допустити здешевлення євро. «Інфляція – найбільша соціальна несправедливість, тому що від неї страждають найбільше пенсіонери та люди з маленькими заробітками»,- сказав міністр. Він представляє партію FDP, яку прийнято вважати захисницею інтересів великого бізнесу.

Перед самітом міністрів фінансів у Брюсселі

У неділю до Брюсселя прибули міністри фінансів Євросоюзу для обговорення механізму захисту євро. Як зазначає Reuters, їхнє завдання - ухвалити ще до відкриття фінансових ринків, що  Єврокомісія у разі загрози неплатоспроможності може брати кредити для країн-боржників на ринку капіталу.

Однак ще напередодні зустрічі високопосадовців британський міністр фінансів Алістер Дарлінг (Alistair Darling) заперечив допомогу своєї країни єврозоні. "Своїми спільними діями ми повинні ще раз продемонструвати сьогодні, що можемо стабілізувати ситуацію",- заявив Дарлінг. "Але якщо йдеться про підтримку євро, то це, цілком зрозуміло, справа країн, де використовують євро". Великобританія до них не належить.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект