НОВИНИ

19.05.2010 | Вся увага біржовиків на Wall Street прикута до Європи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На світових фінансових ринках, попри перерахунок 1-го траншу кредиту Греції і спроби Європи захистити свою валюту від спекулянтів, панує занепокоєність. На Wall Street у Нью-Йорку увага прикута до європейських новин.

Щоранку американські біржові маклери нервово стежать за розвитком ситуації у Європі. «Насамперед я дивлюся на курси валют і ціну золота. Курсові коливання демонструють, хоч це і трохи скидається на якусь теорію змови, що євро нічого не вдасться», - каже маклер Джейсон Вайсберг.

Спекулянти не сплять

Ще півроку тому за три долара можна було придбати два євро, але «грецька трагедія» похитнула стабільність європейської валюти.  Психологічну позначку в 1,25 долара вже давно взято. Маклер Атур Кешин теж знервовано коментує останні події, погоджуючись, що звинувачення щодо дій спекулянтів не є безпідставними:  «Я бачу спекулятивні дії. Божевільна торгівля. У п'ятницю, наприклад, поширилися чутки, що рейтинг Франції буде знижено. Для цього не було жодних підстав, але в безпідставних чутках на Уолл-стріт часто щось є». 

Досі залишаються свіжими спогади про події кількатижневої давнини, коли індекс Dow Jones блискавично  втратив 1000 пунктів, але одразу ж поновився. Навіть у цій помилці американські маклери спершу звинувачували Грецію. «Протест греків і рятівний пакет ЄС стали підґрунтям для обвалу. Це показує ступінь знервованості ринку. Тобто, американська економіка, на мій погляд, нині почувається добре, але ми більше не розділені океанами. Ми бачимо зараз удар Європи», - каже Джейсон Вайсберг. 

Глобальні правила гри

Торгівля акціями та цінними паперами не знає кордонів, інформація передається миттєво з однієї частини земної кулі в іншу. Тому експерти дедалі голосніше говорять про необхідність глобальної зміни правил гри для фінансових ринків. Реформа лише в США може тільки погіршити конкурентоздатність Wall Street, вважають американські маклери, але погоджуються, що потрібен жорсткіший контроль за комп'ютеризованою торгівлею на біржі.

Тим часом у Вашингтоні цими днями ініціатива президента  Барака Обами запровадити реформу фінансового сектору переходить у вирішальну фазу. Як наголошують оглядачі, республіканці та демократи дедалі більше доходять згоди щодо можливих змін правил гри.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект