НОВИНИ

26.05.2010 | Україна не збирається знижувати рівень з НАТО
За матеріалами - Української правди

Україна не має намірів знижувати рівень відносин з НАТО.

Про це сказав у середу заступник міністра іноземних справ Костянтин Єлісєєв на засіданні спільної робочої групи з оборонної реформи Україна-НАТО в Києві, що реалізує низку програм у сфері безпеки й оборони України.

"Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна і далі буде виконувати раніше узяті на себе зобов'язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати усеосяжні внутрішні реформи і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямку", - підкреслив Єлісєєв.

За його словами, відносини України з НАТО будуть розвиватися на принципах, окреслених Хартією про особливе партнерство України і НАТО.

Заступник голови МЗС нагадав, що Україна братиме участь у Силах реагування НАТО.

Україна стане, таким чином, першою країною - не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування альянсу.

Єлісєєв зазначив, що Україна і зараз вносить свій внесок у розширення оперативних можливостей НАТО. "Україна вже співробітничає з НАТО в сфері стратегічних авіаперевезень", - сказав заступник міністра.

"Важливим напрямком роботи є спільне придушення невоєнних загроз. Так, Україна приєдналася до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля", що проводиться в Середземному морі", - зазначив Єлісєєв.

Він також повідомив, що в поточному році здійснені перші кроки в сфері кібернетичної безпеки, створений консультативний механізм на рівні експертів.

Особливо Єлісєєв відзначив важливість співробітництва України і НАТО в сфері миротворчих операцій. "Сьогодні Україна єдина країна - не член НАТО, що бере участь у всіх найважливіших миротворчих операціях під егідою Альянсу", - нагадав дипломат.

НАТО буде продовжувати співробітництво з Україною в сфері реформування сектора безпеки й оборони, заявив, у свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Иржи Шедиви. "НАТО буде продовжувати надавати допомогу Україні", - сказав він


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект