НОВИНИ

10.05.2010 | Вашингтонський візит президента Афганістану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

До Сполучених Штатів прибув із візитом президент Афганістану Хамід Карзай. Він має зустрітися у Білому домі з президентом Бараком Обамою.

Чільна мета візиту – знайти шлях до припинення повстанської боротьби й антиурядової діяльності в Афганістані.

Напередодні візиту Карзай сказав: «Ми обговоримо прийдешнє скликання в Афганістані джирги, тобто мирних зборів, у яких візьмуть участь представники всіх афганців, усіх верств населення Афганістану, щоб дати афганському урядові поради щодо шляху до реінтеграції, до примирення з елементами руху «Талібан» та іншими – з тими, хто сприймає Конституцію Афганістану…»

У Пентагоні генерал Джозеф Блатц підтримав ідею Карзая щодо примирення.

«Я думаю, дуже важливо, щоб (таліби) припинили бойові дії. Це дуже важливо – запобігти дальшому протистоянню, щоб молоді люди в Афганістані не приєднувалися до талібів і повстанців», – сказав він.

Війна, на якій гинуть американські молоді люди, нікому не до вподоби, але суспільство усвідомлює її необхідність для поборювання тероризму, тому й нема демонстрацій протесту.

Карзай їде поліпшувати відносини

Візит Карзая – робочий. Його партнерські відносини зі Сполученими Штатами та іншими західними союзниками істотно погіршились цього року. Вашингтон звинуватив Кабул у фальшуванні результатів президентських виборів і вимагав у котрий вже раз покласти край урядовій корупції.

Нинішній візит розраховано на те, щоб налагодити відносини, підкреслити позитивну співпрацю.

У Білому Домі Карзай проведе значну частину середи. Переговори з Обамою розраховано на три години. Буде спільна прес-конференція і обід.

Карзай має також вести переговори з державним секретарем Гілларі Клінтон і з лідерами Конгресу на Капітолійському пагорбі. Таким чином, афганського лідера прийматимуть, як то кажуть, з червоною доріжкою.

Необхідна співпраця з Карзаєм

Карзай привіз до Вашингтона численну урядову делегацію. Його супроводжує генерал Стенлі МакКристал – командувач коаліційних сил НАТО в Афганістані. Як подає газета Wall Street Journal, саме МакКристал організував візит Карзая.

На думку генерала, візит «винятково важливий для афганської громадськості». «Відносини президента Карзая (зі Сполученими Штатами) критично важливі. Це критично важливо також для американської громадської підтримки війни (в Афганістані)… Таліби теж спостерігатимуть (за візитом)», – додав генерал.

Зрештою, як підкреслив МакКристал, успіх коаліційних військ в Афганістані залежатиме від довір’я рядових афганців до власного уряду, а для цього необхідна тісна співпраця союзників з урядом Карзая.

Візит афганського президента до Вашингтона триватиме 4 дні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект