НОВИНИ

07.05.2010 | Турецький міністр: Анкара бажає тіснішої співпраці з Україною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як зазначив турецький міністр закордонних справ Ахмет Дувутоглу, в Чорноморському регіоні для його країни Україна є важливим стратегічним партнером та сусідом, воротами до якого є Крим. За його словами, Туреччина бажає більш тісного співробітництва з Україною. „Ми розглядаємо кримськотатарський народ у Криму як мост дружби між нашими країнами”, - підкреслив пан Давутоглу, нагадавши, що наразі в Туреччині живе 4-х мільйонна кримськотатарська діаспора.

Турецька Республіка вже понад десять років надає допомогу кримським татарам, які повернулись на півострів після сталінської депортації. Особливу роль у вирішенні важливих для репатріантів питань соціальної сфери, відродження освіти та культури, відновлення пам’ятників архітектури та історії відіграє Турецька агенція співробітництва і розвитку (ТІКА). На кошти, надані ТІКА, в автономії було викуплено житло для тисячі кримськотатарських сімей.

Крім того, за останні 3 роки кримські школи, де навчаються репатріанти, отримали від Туреччини понад 3,2 мільйона доларів. ТІКА також реалізує в автономії проект підтримки вузів, де вивчається тюркологія, та фінансує реставрацію одного з перших учбових закладів Східної Європи - Зинджирли Медресе у Бахчісараї. Ахмет Давутоглу запевнив, що Туреччина буде й надалі допомогати кримським татарам та сподівається на посилення економічної співпраці з Кримом.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект