НОВИНИ

11.05.2010 | Польща й надалі підтримуватиме Україну на шляху євроінтеграції - керівник польського МЗС
Джерело - УКРІНФОРМ

Польща готова й надалі підтримувати Україну на шляху європейської інтеграції. Про це вчора у Брюсселі після завершення зустрічі представників 13 країн з групи "Друзів України" в Євросоюзі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком заявив керівник МЗС Польщі Радослав Сікорський.

"Польща в черговий раз показала, що є однією з країн Євросоюзу, яка готова простягнути руку Україні, за умови, якщо Україна прагнутиме цього", - сказав після зустрічі з К.Грищенком керівник польського зовнішньополітичного відомства. Він висловив сподівання, що Україна буде "передбачуваним партнером" і виконає усі зобов'язання попереднього уряду і Президента, що покликані наблизити підписання Угоди про Асоціацію України з ЄС, а також сприяти скасуванню візового режиму для українців. "Але це означає необхідність прийняття непопулярних рішень з боку України", - застеріг Р.Сікорський.

За словами міністра закордонних справ Польщі, К.Грищенко запевнив європейських дипломатів, а також Єврокомісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюлє у тому, що нове керівництво України виступає за подальше зближення Києва і Брюсселя. "Костянтин Грищенко підтвердив готовність реалізації амбітних планів щодо укладання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом до кінця цього року", - наголосив Р.Сікорський.

У Брюсселі керівник МЗС Польщі сьогодні візьме участь у засіданні керівників МЗС 27 країн Євросоюзу, яке присвячуватиметься саміту ЄС-Росія, що відбудеться 31 травня цього року. Р.Сікорський повідомив, що сподівається від Єврокомісії, а також Іспанського головування в ЄС ініціативи щодо спрощення візового режиму для громадян Росії та країн "Східного партнерства", зокрема, України. "Якщо це будуть амбіційні, а не дискримінаційні пропозиції, то ми їх підтримаємо", - констатував міністр.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект