НОВИНИ

14.05.2010 | Політичний безлад знову охопив Киргизстан
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прихильники скинутого президента Киргизстану Курманбека Бакієва взяли вчора під контроль провінційний урядовий офіс у південному місті Оші. Місцевий губернатор змушений був утікати зі свого кабінету. Тимчасовий уряд у Бішкеку заявляє, що зробить усе можливе, щоб відновити свій контроль над Ошем.

Захоплення міста Оша відбулося через місяць після того, як супротивники Бакієва прийшли до влади в Бішкеку і фактично насильно, за допомогою бунту вигнали чинного президента з країни.

Приблизно 300 осіб зібралися перед адміністрацією в Оші у четвер вранці і вимагали повернення Бакієва. Після бійки з охороною будівлі, протестувальники увірвалися до приміщень і цим змусили місцевого губернатора втікати. Про можливі жертви цих зіткнень в Оші нічого не повідомляють. Місцева міліція не втручалася у події.

Кореспонденти Радіо Свобода повідомляють, що губернатор від нової влади Сооронбай Джеенбеков залишив офіс в Оші під прикриттям власної охорони. А колишній місцевий губернатор Бакієва Мамасадик Бакіров і його представники зайшли до будівлі місцевої адміністрації. Пізніше і Джеенбеков, і Бакіров виступили на мітингу, де зібралися прихильники різних політичних сил. Бакіров закликав до відновлення законності та повернення Бакієва, а Джеенбеков – до спокою. Він пообіцяв, що тимчасовий уряд задовольнить соціальні запити населення й проведе реформи.

Представник міністерства внутрішніх справ Киргизстану Бакит Сеїтов повідомив Радіо Свобода, що міліція підтримувала порядок в Оші. «Якраз зараз, сьогодні, прихильники колишнього Ошського губернатора Бакірова зібралися там з вимогами, щоб звільнити чиного губернатора і захопили його будівлю. Якраз у цей час губернатор Джеенбеков веде переговори з натовпом на вулиці. Не було ніяких порушень громадського порядку, і працівники місцевого управління внутрішніх справ контролюють ситуацію на місці», – зауважив представник МВС.

Супротивники тимчасового уряду об'єднуються

Тимчасовий уряд у Бішкеку запевняє, що зробить усе необхідне для відновлення своєї влади в Оші. Роза Отунбаєва, як глава тимчасового уряду, запевнила, що не дозволить вигнаній владі взяти реванш.

Речник Отунбаєвої Азімбек Бекназаров заявив Радіо Свобода: «Ми можемо лише констатувати, що ситуація ускладнена тим, що є спроби контрреволюційних сил об’єднатися. Вони прагнуть реваншу. Після революції вони були розрізнені, але сьогодні починають об’єднуватися».

Скинутий киргизький президент Курманбек Бакієв перебуває нині у Мінську на запрошення тамтешнього президента. Влада Бішкека вимагає в Олександра Лукашенка видачі Бакієва, але ці спроби безрезультатні. Сьогоднішнім подіям у місті Ош передував мітинг, коли сотні прихильників Бакієва в Бішкеку вимагали повернення на посаду мера столиці Нарімана Тюлеєва – ставленика скинутого президента.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект