НОВИНИ

19.05.2010 | В Афганістані таліби напали на базу ВПС США
Джерело - Korespondent

В Афганістані бойовики руху Талібан атакували базу ВПС США Баграм.

Про це повідомляє Reuters у середу, 19 травня.

За інформацією НАТО, в результаті нападу було вбито сім бойовиків. З числа військовослужбовців бази поранення отримали п'ятеро осіб. Представники бази Баграм зазначили, що військові завжди готові до подібних нападів, і на цей раз бойовики отримали рішучу відсіч.

AFP уточнює, що перед нападом таліби випустили по базі кілька ракет, а після закидали американських військових гранатами. У Талібані зі свого боку заявили, що напад здійснили 20 озброєних смертників.

База Баграм розташована в годині їзди від Кабула і є одним з найбільших військових об'єктів Афганістану. На базі в основному розквартировані американські військові.

На думку експертів, таким чином таліби намагаються відвернути сили НАТО від запланованої широкомасштабної операції в районі Кандагара на півдні країни.

Нагадаємо, 18 березня джерело в міністерстві оборони Афганістану повідомив, що в Кандагарі почалася військова операція, в якій беруть участь декілька тисяч афганських та іноземних військовослужбовців

Повідомлялося, що американські військові розглядають такий варіант наступу, при якому бойовики руху Талібан будуть змушені покинути цю місцевість до настання священного мусульманського місяця Рамадан, тобто до початку серпня цього року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект