ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.05.2010 | Україна стане лише матеріалом для модернізації великої Росії (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Світова преса обговорює, як кажуть спостерігачі, «випадково» оприлюднену в російській пресі конфіденційну доповідь МЗС Росії Кремлю. Тут йдеться про відхід Росії від «конфронтаційної лінії щодо Заходу і налагодження тісніших стосунків зі США та Європою для отримання сприяння в модернізації російської застарілої промисловості». У цій доповіді про Україну йдеться, як мінімум, двічі, і в контексті поглинання її Росією, котра, як закликають автори документа, «має скористатися світовою фінансовою кризою для придбання промислових та енергетичних активів у країнах Балтики, Білорусі, Україні й Центральній Азії». Оглядачі також інформують про ослаблення української політичної опозиції, що відбувається на тлі нових російсько-українських домовленостей про взаємну інтеграцію.

Деталі доповіді МЗС Росії, підготовленої на замовлення Кремля, публікує впливова «Волл Стріт Джорнал». Чимало оглядачів уже встигли висловити сумнів у «випадковості» витоку документа та ще й у російській пресі. Так, Тоні Гелпін пише у лондонській «Таймз», що Велика Британія чомусь не включена «у модернізаційні плани Росії», що свідчить про подальше напруження у стосунках між Лондоном та Москвою. Гелпін також наголошує, що Росії, як випливає з цього документа, потрібна – швидка модернізація, для чого необхідний доступ до зовнішніх джерел фінансування і технологій... за рахунок переважно Західної Європи і США. Хоча й у документі йдеться про традиційне невдоволення Москвою щодо американських планів світового панування, все ж тут наголошується на «трансформаційному потенціалі» нової адміністрації США у стосунках із Росією. Президент Обама прагне до відновлення зв’язків із Москвою, і з цією метою, як сказано у доповіді російського МЗС, він відмовився від цілої низки ініціатив, які викликали невдоволення Кремля, включно із американською ПРО в Польщі та Чехії, твердої підтримки грузинських, а раніше й українських лідерів, які займали антиросійські позиції.

«Тимошенко втрачає силу», – пише на сторінках чеських «Лідових новін» Петра Прохазкова. Лідер свого політичного блоку Юлія Тимошенко закликає людей скинути владу Януковича, але тих, хто слухав промову нинішньої опозиціонерки у вівторок під Верховною Радою, «було набагато менше, аніж Тимошенко сподівалась». Газета наголошує, що на цей мітинг біля парламенту в Києві було «більше прихильників Президента Януковича, аніж тих, хто обвинувачує його в «оборудках із Кремлем». Автор статті в «Лідових новінах» зауважує, що «Тимошенко втрачає підтримку не лише на вулицях, а й в парламенті». Петра Прохазкова висловлює думу, що в нинішній ситуації «українські підприємства і кордони з Керченською протокою навряд чи врятує нині й створення Комітету порятунку України». «Виникає питання лише про масштаби майбутніх протестів – якими сильними вони можуть бути», – завершує Петра Прохазкова.

Польська «Жечпосполіта» інформує, що російська контррозвідка повертається до Криму, після того, як 19 офіцерів ФСБ були вислані з України владою Віктора Ющенка у грудні 2009 року. Газета з Варшави цитує на цю тему слова полегшення з уст глави російського ФСБ Олександра Бортнікова, який радий поверненню своїх розвідників на українські терени. Також йдеться про підписання 19 травня в Одесі між ФСБ і СБУ нового документа про тісну співпрацю двох спецслужб.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект