НОВИНИ

20.05.2010 | Україна й Польща готуються до спільного енергетичного форуму
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Спільний енергетичний форум планують провести найближчим часом Міністерство палива й енергетики України та Польсько-українська господарча палата. Така домовленість – лише один із підсумків візиту польської делегації на чолі з колишнім прем’єр-міністром Лешеком Міллером до України.

За три дні візиту до України делегації Польсько-української господарчої палати (ПУГП) сторони встигли поділитися досвідом впровадження й розвитку економічних свобод, а також домовитися про взаємну підтримку в залученні іноземних інвестицій.

Із Міністерством палива та енергетики України ПУГП узгодила проведення у найближчі терміни спільного енергетичного форуму, мета якого – вирішення актуальних проблем в українсько-польській енергетичній співпраці та ініціювання нових проектів.

«Обидві сторони зацікавлені у спільному видобутку газу на українсько-польській прикордонній території. Ми, зі свого боку, можемо поділитися досвідом впровадження енергоощадних технологій», – зазначає президент ПУГП Яцек П’єхота.

«До того ж, ми зацікавлені в українських розробках у сфері атомної енергетики, адже Польща тут не має значного досвіду», – додає він.

Україні бракує балансу

Нині Польща – один із найбільших іноземних інвесторів в Україні. За даними Держкомстату, станом на 1 січня 2010 року польські підприємства інвестували в Україну близько 865 мільйонів доларів. Водночас у 2009 році товарообіг між країнами порівняно з попереднім роком знизився майже вдвічі.

Представник української сторони ПУГП Олег Дубіш запевняє, що криза у товарообігу вже минула, проте країнам є ще над чим попрацювати. «Якщо поглянути на структуру товарообігу Польщі й України, то однозначно домінує імпорт польських товарів до України. Тому, якщо йдеться про українські інтереси, актуальним є збалансування товарообігу, але це вимагає певної реструктуризації української економіки, щоб було що продавати», – зазначає Олег Дубіш.

Після виборів співпраця залишиться на рівні

Наприкінці червня у Польщі відбудуться президентські вибори. На думку колишнього прем’єр-міністра країни Лешека Міллера, незалежно від того, хто переможе, українсько-польська економічна співпраця буде на високому рівні. «Стратегічні напрямки економічного співробітництва суттєво не зміняться, – каже він. – Кого б не обрали президентом, новий глава держави буде ставитися до України тепло й розвиватиме співробітництво».

За результатами соціологічного опитування, проведеного серед польського населення у травні компанією SMG/KRC, 45 відсотків респондентів готові підтримати у першому турі виборів кандидата від партії «Громадянська платформа» Броніслава Коморовського, який нині виконує обов’язки президента Польщі. За кандидата від опозиційної партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського готові проголосувати 34 відсотки виборців.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект