США не відкидають можливості нанесення військового удару у відповідь на кібератаки на свої комп'ютерні мережі.
США не відкидають можливості нанесення удару у відповідь на кібератаки
АР
Про це заявив у середу, 12 травня, помічник заступника міністра оборони з політичних питань Джеймс Міллер, виступаючи на конференції з національної безпеки.
На питання, чи застосує Вашингтон військову силу, якщо хтось ззовні завдасть серйозної шкоди країні, використовуючи комп'ютери, Міллер відповів: "Так. Нам потрібно бути готовими вдатися до потенційних відповідей, які не обмежуються кіберпростором".
За його словами, у даній сфері "є ще багато сірих зон", приміром, немає повної зрозумілості щодо того, що вважати "актом агресії в кіберпросторі". Зовсім необов'язково до цієї категорії може бути віднесено електронне шпигунство або ж зусилля щодо внесення будь-яких змін в інформацію на сайтах, вважає він.
Міллер наголосив, що за останнє десятиріччя кількість спроб злому американських комп'ютерних систем істотно зросла. "Наші мережі промацуються тисячі разів на день ... Нам завдається шкода в тому плані, що ми втрачаємо інформацію ... Обсяг втраченої інформації вимірюється терабайтами, що еквівалентно безлічі Бібліотек Конгресу США", заявив представник Пентагону.
Він вказав, що в США повністю не усвідомлюють, наскільки країна уразлива, оскільки понад 100 іноземних розвідок працюють над тим, щоб проникнути в американські комп'ютерні мережі, не кажучи вже про промислове шпигунство, терористичні та злочинні угруповання, а також хакерів.
Раніше для протидії хакерам Пентагон створив нову структуру - кіберкомандування, головою якого став генерал Кіт Александер, колишній директор Агентства національної безпеки.
Нагадаємо, в жовтні минулого року президент США Барак Обама оголосив про початок кампанії із забезпечення національної кібербезпеки країни.
|