НОВИНИ

13.05.2010 | Пентагон: США можуть відповісти військовим ударом на атаки хакерів
Джерело - Korespondent.net

США не відкидають можливості нанесення військового удару у відповідь на кібератаки на свої комп'ютерні мережі.

США не відкидають можливості нанесення удару у відповідь на кібератаки
АР

 

Про це заявив у середу, 12 травня, помічник заступника міністра оборони з політичних питань Джеймс Міллер, виступаючи на конференції з національної безпеки.

На питання, чи застосує Вашингтон військову силу, якщо хтось ззовні завдасть серйозної шкоди країні, використовуючи комп'ютери, Міллер відповів: "Так. Нам потрібно бути готовими вдатися до потенційних відповідей, які не обмежуються кіберпростором".

За його словами, у даній сфері "є ще багато сірих зон", приміром, немає повної зрозумілості щодо того, що вважати "актом агресії в кіберпросторі". Зовсім необов'язково до цієї категорії може бути віднесено електронне шпигунство або ж зусилля щодо внесення будь-яких змін в інформацію на сайтах, вважає він.

Міллер наголосив, що за останнє десятиріччя кількість спроб злому американських комп'ютерних систем істотно зросла. "Наші мережі промацуються тисячі разів на день ... Нам завдається шкода в тому плані, що ми втрачаємо інформацію ... Обсяг втраченої інформації вимірюється терабайтами, що еквівалентно безлічі Бібліотек Конгресу США", заявив представник Пентагону.

Він вказав, що в США повністю не усвідомлюють, наскільки країна уразлива, оскільки понад 100 іноземних розвідок працюють над тим, щоб проникнути в американські комп'ютерні мережі, не кажучи вже про промислове шпигунство, терористичні та злочинні угруповання, а також хакерів.

Раніше для протидії хакерам Пентагон створив нову структуру - кіберкомандування, головою якого став генерал Кіт Александер, колишній директор Агентства національної безпеки.

Нагадаємо, в жовтні минулого року президент США Барак Обама оголосив про початок кампанії із забезпечення національної кібербезпеки країни.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект