НОВИНИ

26.05.2010 | Єврокомісія: подолати кризу неможливо, не підвищуючи конкурентоспроможність
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європа заощаджує: уряди країн ЄС один за одним оголошують про багатомільярдні урізання державних видатків. В Єврокомісії застерігають: заощаджувати треба на чому завгодно, крім освіти і досліджень.

До драконівських заходів заощадження вже вдалися у найбільш вражених кризою Греції, Іспанії та Португалії. Програми економії вже схвалили уряди Великобританії та Данії. В інших країнах ЄС тривають дебати щодо того, де можна «урізати». У Єврокомісії задоволені динамікою боротьби з небезпечними показниками бюджетних дефіцитів і вважають, що для стабілізації єдиної європейської валюти вже створено усі передумови.

Однак для виходу з кризи потрібні глибокі структурні реформи, застеріг єврокомісар з валютних питань Оллі Ренн, виступаючи на Брюссельському економічному форумі. «Якщо ми, щойно відчувши перші ознаки пожвавлення кон’юнктури, спочиватимемо на лаврах і відмовимося від реформ, наслідком буде втрата цілого десятиліття у розвитку. Адже тоді знову зростатиме структурне безробіття, яке вже послабило нашу конкурентоспроможність», - наголосив Ренн.

Розвиток – в інновативних галузях

На відміну від безробіття, спричиненого поганою економічною кон’юнктурою, структурне безробіття є значно глибшою проблемою. Воно спричинене, зокрема, браком фахівців в інновативних високотехнологічних галузях економіки. Аби Європа залишалася конкурентоспроможною у глобалізованому світі, потрібно збільшувати інвестицію в освіту і дослідження – попри кризу, закликає президент Ради ЄС Герман ван Ромпей. За його словами, нинішні проблеми у єврозоні, зокрема, погіршуються через неспівставну конкурентоспроможність економік країн, які запровадили єдину європейську валюту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект