НОВИНИ

13.05.2010 | Іспанія скоротить зрплати бюджетникам на 5%
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Уряд Іспанії оголосив про план скорочення бюджетних витрат в умовах кризи.

Зокрема, план передбачає зниження зарплат бюджетників у середньому на 5%.

За словами прем`єр-міністра Іспанії Хосе Луїса Родригеса Сапатеро, метою урядових заходів є фінансова стабілізація в країні, яка, у свою чергу, внесе свій внесок у фінансову стабільність всієї єврозони.

Крім зниження зарплат бюджетникам у 2010 році, план передбачає заморожування зарплат у 2011 році, а також відмову від автоматичної індексації пенсій відповідно до інфляції. Крім того, буде зменшене фінансування регіонів – у цілому на 1,2 млрд. євро, передає BBC News.

Іспанська влада оцінює можливу економію бюджету від скорочення витрат у 15 млрд. євро в найближчі два роки. Дефіцит бюджету Іспанії має скоротитися в 2010 році до 9,3%, а до 2013 року – до 3%, передбачених вимогами єврозони. У 2009 році бюджетний дефіцит країни становив 11,2%.

7 травня ц.р. Центробанк Іспанії повідомив, що економіка країни вийшла з майже дворічної рецесії, в якій вона опинилася вперше за 15 років. ВВП Іспанії в першому кварталі 2010 року збільшився на 0,1%.

Наприкінці квітня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor`s знизило довгостроковий кредитний рейтинг Іспанії з ”AA+” до ”AA” з негативним прогнозом. В агентстві вважають, що іспанська економіка, як і раніше, перебуває в уразливому стані через кризу, про що свідчить безробіття в країні на рівні 20%.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5522. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект