НОВИНИ

21.05.2010 | Гроші на танки: Греція і у кризу замовляє озброєння
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Греція озброюється, озброюється, озброюється» - озаглавив свою статтю німецький портал Spiegelonline. Грецький уряд не захотів відмовлятися від озброєнь, навіть коли країна стояла на порозі банкрутства.


Протягом багатьох років Греція замовляла, в тому числі, танки Leopard та підводні човни виробництва Німеччини. Як же поводився уряд країни, коли сталася криза, що ледь не скинула все господарство у глибоку прірву? - запитує німецьке видання Spiegelonline.


Країни-учасниці єврозони надали Афінам понад сотню мільярдів євро рятувальних кредитів, з них 20 мільярдів – Німеччина. Греки при цьому продовжують нарощувати свій арсенал. Левова частка замовлень надійшла німецькій оборонці. Зокрема, на нові підводні човни, кожен з яких вартістю 500 мільйонів євро, танки та літаки.


Турецько-грецькі переговори


За даними «Шпіґельонлайн», країна, в якій 11 мільйонів мешканців, є п’ятим найбільшим у світі імпортером звичайних озброєнь. І хоча військовий бюджет з чотирьох відсотків від ВВП був зменшений до менше, ніж трьох, але у порівнянні з іншими країнами НАТО – греки все ще обіймають лідерські позиції.


«Гонка озброєнь» регіонального типу, скоріш за все, пов’язана із турецько-грецькою напруженістю довкола Кіпру. Йдеться, отже, про суперечку між двома членами Північноатлантичного альянсу.  Минулого тижня на зустрічі прем’єр-міністрів Гіоргоса Папандреу з прем’єром Туреччини Реджепом Ердоганом в Афінах йшла мова вже про «мирні дивіденди» - обидва керівники висловились за те, щоб краще віддавати більше грошей на освіту.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1248. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект