«Греція озброюється, озброюється, озброюється» - озаглавив свою статтю німецький портал Spiegelonline. Грецький уряд не захотів відмовлятися від озброєнь, навіть коли країна стояла на порозі банкрутства.
Протягом багатьох років Греція замовляла, в тому числі, танки Leopard та підводні човни виробництва Німеччини. Як же поводився уряд країни, коли сталася криза, що ледь не скинула все господарство у глибоку прірву? - запитує німецьке видання Spiegelonline.
Країни-учасниці єврозони надали Афінам понад сотню мільярдів євро рятувальних кредитів, з них 20 мільярдів – Німеччина. Греки при цьому продовжують нарощувати свій арсенал. Левова частка замовлень надійшла німецькій оборонці. Зокрема, на нові підводні човни, кожен з яких вартістю 500 мільйонів євро, танки та літаки.
Турецько-грецькі переговори
За даними «Шпіґельонлайн», країна, в якій 11 мільйонів мешканців, є п’ятим найбільшим у світі імпортером звичайних озброєнь. І хоча військовий бюджет з чотирьох відсотків від ВВП був зменшений до менше, ніж трьох, але у порівнянні з іншими країнами НАТО – греки все ще обіймають лідерські позиції.
«Гонка озброєнь» регіонального типу, скоріш за все, пов’язана із турецько-грецькою напруженістю довкола Кіпру. Йдеться, отже, про суперечку між двома членами Північноатлантичного альянсу. Минулого тижня на зустрічі прем’єр-міністрів Гіоргоса Папандреу з прем’єром Туреччини Реджепом Ердоганом в Афінах йшла мова вже про «мирні дивіденди» - обидва керівники висловились за те, щоб краще віддавати більше грошей на освіту.
|